kaip nepriaugti svorio per kaledas 7pack patarimai
12 patarimų kaip nepriaugti papildomų kilogramų per žiemos šventes

Žiemos atostogos ir šventės – tai metas, kuomet daugelis iš mūsų “pasileidžia plaukus” ir pamiršta apie subalansuotą mitybą ir treniruotes. Dėl to beveik visi į Naujųjų metų maratono pabaigą ateiname su pora papildomų kilogramų. 7pack nori duoti jums keletą patarimų ir padėti lengvai “išgyventi” Kalėdines šventės ir pasitikti Naujus metus be papildomų kilogramų.

Šeimos vakarienės, darbo vakarėliai, susitikimai su draugais namuose ir kavinėse – dažnai gruodžio pabaigą ir sausio pradžią praleidžiame beveik nepakildami nuo stalo. Tiksliau pereiname nuo vieno stalo prie kito. Neatsitiktinai daugeliui žiemos šventės asocijuojasi su maistu: silkė pataluose ir antis su obuoliais, šampanas ir mandarinai, pyragėliai su aguonomis ir karštas vynas. Ar įmanoma apsisaugoti nuo papildomų kilogramų, kai aplink tiek pagundų?

7pack pateikia 12 patarimų kaip nepriaugti papildomų kilogramų per žiemos šventes.

1. Atsisakykite minties laikytis dietos iškart po švenčių

Šis požiūris yra iš esmės neteisingas ir tik paskatina jus galvoti, kad dabar nėra jokių apribojimų, o su papildomais kilogramais pradėsiu kovoti po švenčių. Mintys apie artėjančią dietą po švenčių tik labiau skatins jus prisivalgyti ateičiai.

2. Laikykitės “vieno karto” taisyklės

Eidami į šeimos šventę ar draugišką vakarienę, leiskite sau paragauti visų patiekalų, bet tik vieną kartą ir po truputį. Jei koks nors skanėstas jums ypač patiko, paprašykite šeimininkės recepto arba paprašykite šiek tiek skanėsto pasiimti su savimi. Kadangi per žiemos šventės tokių vakarienių bus ne viena, tokia paprasta taisyklė padės jums išsigelbėti nuo papildomų kilogramų.

3. Nebadaukite prieš šventinę vakarienę

Nieko nevalgyti prieš šventinę vakarienę – blogiausia, ką gali sugalvoti. Jei būsite labai alkanas, suvalgysite daug daugiau nei reikėtų. Tokiu būdu niekaip neapsaugosite savęs nuo papildomų kilogramų, o tik susidursite su virškinimo problemomis ir pilvo pūtimu šventinį vakarą. Geriau šventinės vakarienės dieną suvalgykite sočius pusryčius, lengvus baltyminius pietus su daržovėmis, o likus valandai iki vakarienės suvalgykite ką nors lengvo (natūralų jogurtą, daržovių salotų su alyvuogių aliejumi, vieną vaisių) ir būtinai išgerkite stiklinę vandens.

4. Būkite atsargūs su alkoholiu

Ne kiekvienas gali visiškai atsisakyti alkoholio per šventes. Jeigu vartojate alkoholį, turite suprasti, kad alkoholis turi nemažai tuščių kalorijų, skatina apetitą, sulaiko skysčius audiniuose bei mažina mūsų kontrolės jausmą. Apie kokį sąmoningą požiūrį į maistą galime kalbėti po poros bokalų?

5. Valgykite lėtai

Nepulkite prie maisto taip, lyg tai būtų jūsų paskutinė vakarienė! Per šventes turėsite daug galimybių paragauti įvairiausių patiekalų. Mėgaukitės aromatu ir gražiu patiekimu. Pagalvokite, ką pirmiausia norite paragauti, o be ko galite ir apsieiti. Pavyzdžiui, kam prie švenčių stalo valgyti duoną ir bulves? Juos galite valgyti ir paprastomis dienomis. Pirmenybę teikite tradiciniams patiekalams, išskirtiniams mėsos ir žuvies patiekalams, skanioms salotoms ir vaisiams.

Mūsų smegenims prireikia 20 minučių, kad suvoktų sotumo jausmą. Valgykite lėtai, kruopščiai sukramtydami maistą. Stenkitės daugiau bendrauti vakarienės metu, mėgaukitės šventine atmosfera ir jus supančia kompanija. Tokiu būdu ne tik suvalgysite mažiau ir išvengsite papildomų kilogramų, bet ir pasinersite į šventinę nuotaiką bei sukursite malonius prisiminimus apie vakarą.

6. Gerkite daug vandens

Gerdami daug vandens jausitės sotūs ir suvalgysite mažiau. Skirtingai nuo gaiviųjų gėrimų ir sulčių, paprastame vandenyje nėra kalorijų ar cukraus, dėl to tikrai išvengsite papildomų kilogramų atsiradimo. Vanduo padės Jūsų organizmui pašalinti visus toksinus, atsiradusius nuo didesnio maisto kiekio suvirškinimo. Jeigu vakarienės metu gersite vyną, būtinai stiklinę vyno kaitaliokite su stikline vandens. Arba geriausia apsiribokite viena stikline vyno, o likusį vakarą gerkite paprastą vandenį.

7. Rinkitės daugiau baltymų turintį maistą

Baltyminis maistas suteikia ilgesnį sotumo jausmą. Baltyminio maisto virškinimui organizmas turi išeikvoti daugiau energijos. Tokiu būdu, valgydami daug baltymų turintį maistą jus ne tik išvengsite persivalgymo dėl didesnio sotumo jausmo, bet ir išleisite daugiau energijos to maisto virškinimui ir įsisavinimui. Todėl būtinai gaminkite liesos mėsos, paukštienos, žuvies patiekalus. Vegetariški variantai gali būti kinva, lęšiai ir ankštiniai augalai.

8. Valgykite daugiau skaidulų

Užkandžiaukite šviežiomis daržovėmis ir salotomis be priedų bei pridėkite ankštinių daržovių. Juose yra daug skaidulų, kurios padeda ilgiau išlikti sotiems ir pagerinti mūsų per šventes perkrautą virškinimo sistemą. Tarp šventinių dienų net galite pasidaryti keletą “iškrovos” dienų, kuomet valgysite tik šviežius vaisius ir daržoves su augalinius baltymus turinčiais produktais. Tokiu būdu ne tik apsisaugosite nuo papildomų kilogramų, bet ir palaikysite bei normalizuosite savo žarnyno veiklą.

9. Nepamirškite sveikųjų riebalų

Sveikieji riebalai taip pat turi būti įtraukti į šventinį racioną, nes jie suteikia energijos ir skatina riebaluose tirpių vitaminų A, D, E ir K pasisavinimą. Sveikųjų riebalų yra alyvuogių aliejuje, riešutuose, avokaduose. Nepamirškite jų dėti į salotas: skaidulos ir riebalai sustiprina vienas kito naudingas savybes.

10. Venkite cukraus ir greitųjų angliavandenių

Iš tikrųjų būtent cukrus ir paprastieji angliavandeniai, kurie švenčių metu dažniausiai vartojami nesaikingai, yra mūsų papildomų “šventinių” kilogramų kaltininkai. Geriau vakarėlių metu valgykite vaisius, kuriuose yra natūralus cukrus. Taip patenkinsite saldumo poreikį ir išvengsite papildomų kilogramų. Bet jeigu vis tiek labai norisi paragauti pyrago ar kito deserto, imkite tik nedidelį gabalėlį.

11. Naudokite mažas lėkštes

Pabandykite pergudrauti savo akis ir patiekite maistą mažose lėkštėse – visos porcijos ant jų atrodo didesnės. O į dideles lėkštes, atvirkščiai, maisto norisi dėti vis daugiau. Tokia paprasta optinė apgaulė patenkins jūsų vizualinį maisto poreikį ir padės apsisaugoti nuo papildomų kilogramų.

12. Sugalvokite būdą sudeginti nereikalingas kalorijas

Sporto klubai per žiemos šventes dažniausiai būna tušti. Ir teisingai: sportuoti kitą dieną po alkoholio vartojimo yra nesveika, nes širdies sistema gauna per didelį krūvį. Tačiau yra daug kitų būdų, kaip išeikvoti gautas kalorijas: pasivaikščiojimas žiemos miške ar šventiškai išpuoštomis miesto gatvėmis, slidinėjimas ir pasivažinėjimas rogutėmis, šeimos išvyka prie laipiojimo sienelės ar į vandens parką. Galima sugalvoti daugybę variant. Iš anksto pagalvokite apie veiklą visoms žiemos atostogų dienoms, kurios bus alternatyva ėjimui į kavines ir pasisėdėjimams prie stalo.

Per šv. Kalėdas ir Naujųjų metų šventę sutelkite dėmesį į bendravimą su artimaisiais, draugais.

Linkime Jums gražių ir sveikų ateinančių gražiausių metų švenčių.

Būkite sveiki ir laimingi!
7 Pack komanda


Prie šio straipsnio pridedame nuorodą, kurioje rasite smagius žaidimus vaikams [ir ne tik], kurie įtrauks ir padės smagiai laukti jaukiausių metų švenčių [anglų kalba]:
https://www.countryliving.com/entertaining/g1198/christmas-kids-table-ideas/

  • Krepšelis tuščias