7 produktai sveikai ir jaunatviškai odai
7 produktai sveikai ir jaunatviškai odai

Investuoti į odos priežiūrą apsimoka, nes ji kasdien mus reprezentuoja. Galvodami apie tai, kaip išsaugoti sveiką ir jaunatvišką odą pirmiausiai susimąstome apie kremus, kaukes, serumus ir kitas kosmetikos priemones. Jos yra neatsiejama odos priežiūros dalis, bet svarbu nepamiršti odą tinkamai maitinti ir iš vidaus. 7Pack komanda jums pristato 7 odai ypač naudingus maisto produktus, kuriuos derėtų įtraukti į kasdienę mitybą.

Lašiša
Riebiosios žuvys yra puikus omega-3 riebalų rūgščių šaltinis. Įrodyta, kad ši medžiaga labai svarbi odai, nes palaiko jos regeneracinius procesus, slopina uždegimus, gali sumažinti spuogų sergant akne. Omega-3 riebalų rūgštys labai reikšmingos palaikant gerą kraujotaką, o tai svarbu odą aprūpinant deguonimi bei maistinėmis medžiagomis. Lašiša labai rekomenduojama tiems, kurių oda linkusi sausėti, šerpetoti, nes palaiko jos drėgmės pusiausvyrą, elastingumą. Žuvį mitybos
specialistai rekomenduoja valgyti bent 2-3 kartus per savaitę.

Graikiniai riešutai
Dar vienas puikus omgea-3 riebalų rūgščių šaltinis. Graikiniai riešutai odai labai naudingi ir dėl juose esančių polifenolių, kurie slopina uždegimus, neutralizuoja laisvųjų radikalų poveikį. Juose taip pat yra prebiotikų – nesuvirškinamos medžiagos,
būtinos gerosioms bakterijoms. Prebiotikai palaiko sveiką žarnyno mikrobiomą, o tai svarbu visai organizmo būklei, įskaitant odą. Sveikas žarnynas lygu spindinti ir sveika oda. Dar viena odai naudinga graikiniuose riešutuose esanti medžiaga – cinkas. Jis dalyvauja žaizdų gijime, reguliuoja uždegimines ir antimikrobines funkcijas.

Pomidorai
Juose gausu vitamino C, kuris yra labai stiprus antioksidantas, saugantis odą nuo žalingų aplinkos veiksnių. Taip pat jis labai reikšmingas kolageno gamyboje, o pastarasis yra būtinas odos elastingumui palaikyti. Kuo daugiau šio baltymo gamina organizmas, tuo oda lėčiau sensta ir raukšlėjasi. Vitaminas C taip pat svarbus žaizdų gijime, mažina randų susidarymo tikimybę. Pomidorai naudingi ir dėl juose esančio likopeno, kuris saugo odą nuo UV spindulių daromos žalos.

Žalioji arbata
Pirmiausia ji naudinga tuo, kad aprūpina organizmą skysčiais. Tinkama hidratacija yra vienas svarbiausių dalykų palaikant gerą odos būklę. Kai organizmams stinga skysčių, ji ima sausėti, pleiskanoti, pilkėti, suglemba. Žalioji arbata yra puikus pasirinkimas ir dėl to, kad joje yra ypač galingų antioksidantų, saugančių odą nuo žalingų aplinkos veiksnių, slopinančių uždegimus, šalinančių iš organizmo toksinus. Įrodyta, kad kasdien geriant žaliąją arbatą oda tampa skaistesnė, lygesnė, švelnesnė, stangresnė, didėja jos atsparumas UV spinduliams.

Kiaušiniai
Jie yra esminių maistinių medžiagų – baltymų ir riebalų – šaltinis. Baltymai yra organizmo statybinė medžiaga, taigi būtini ir odos stangrumui bei švelnumui palaikyti. Riebalai padeda palaikyti reikiamą energijos lygį organizme, o tai labai svarbu siekiant išvengti dermos išsekimo bei kolageno tankio sumažėjimo. Taip pat riebalai lėtina odos senėjimą, saugo nuo išsausėjimo. Kaušiniuose yra dar vienos labai reikšmingos medžiagos – liuteino. Tai yra vienas iš natūralių karotinoidų, labiausiai žinomų dėl teigiamo poveikio akims, bet itin svarbus ir odai. Padeda ją apsaugoti nuo žalingo aplinkos poveikio, ypač UV spindulių.

Alyvuogių aliejus
Dar vienas sveikų riebalų šaltinis, bet odai alyvuogių aliejus naudingas ne tik dėl to. Jame gausu vitamino E, kuris apsaugo odą nuo UV spindulių ir gali pagerinti karotinoidų įsisavinimą. Vitaminas E yra galingas antioksidantas, padedantis iš organizmo šalinti laisvuosius radikalus, toksinus, netgi saugantis nuo vėžio! Taip pat jis intensyviai malšina uždegimus, todėl labai naudingas sergantiems akne, atopiniu dermatitu, psoriaze bei kitomis odos ligomis.

Vynuogės
Jose yra galingas odai be galo naudingas duetas: elaginė rūgštis ir resveratrolis. Pirmoji yra labai svarbi ląstelių sveikatai, įrodyta, kad netgi mažina vėžio riziką. Taip pat atlieka svarbų vaidmenį odos ląstelių regeneracijoje, kas svarbu odos elastingumui, lygumui bei jaunystei išsaugoti. Resveratrolis yra polifenolinis junginys, veikiantis kaip stiprus antioksidantas, slopinantis neigiamą UV poveikį, neutralizuojantis laisvuosius radikalus, stabdantis odos senėjimą, užkertantis kelią pigmentacijos problemoms. Kosmetikoje jis dažniausiai naudojamas dėl antioksidacinių ir priešuždegiminių savybių.


Jeigu nesate tikri, kaip šių odai naudingų produktų galėtumėte daugiau įtraukti į kasdienę mitybą, visuomet galite pasikonsultuoti su 7Pack mitybos specialistais, užsisakyti subalansuotą mitybos planą.

Leiskite mums prisidėti prie jūsų gyvenimo būdo gerinimo. Subalansuokite savo mitybą ir pasirūpinkite savo organizmo našumu pasirinkdami vieną iš 7pack mitybos planų.

Būkite sveiki ir sėkmingi!
7pack.lt – Tavo subalansuotos mitybos partneris

  • Krepšelis tuščias