Motyvacija sportui: kaip surasti įkvėpimą ir nepasiduoti
Motyvacija sportui: kaip surasti įkvėpimą ir nepasiduoti

Sportas dažnai yra ne tik priemonė palaikyti gerą fizinę formą, bet ir gyvenimo būdas. Tačiau kartais net ir labiausiai atsidavusiems sporto entuziastams gali prireikti papildomos motyvacijos, kad jie palaikytų savo fizinį aktyvumą ir neapleistų sporto. Šiame straipsnyje 7Pack komanda duos jums keletą patarimų, kaip pasisemti įkvėpimo sportui.

1. Apibrėžkite savo tikslus
Pirmas žingsnis motyvacijos link yra apibrėžti savo tikslus. Neturint aiškaus supratimo, ko norite pasiekti, sunku išlaikyti motyvaciją. Pagalvokite, ką tiksliai norite pasiekti: galbūt atsikratyti keleto kilogramų, galbūt pagerinti raumenų tonusą, galbūt padidinti ištvermę, o gal nubėgti didesnę distanciją. Nesvarbu, ar tai būtų svorio metimas, fizinės ištvermės gerinimas ar raumenų auginimas, užsibrėžkite sau konkrečius ir išmatuojamus tikslus ir tų tikslų pasiekimo laikotarpius.

2. Sukurkite veiksmų planą
Kai turite aiškius tikslus, kitas žingsnis yra parengti veiksmų planą. Padalinkite savo tikslus į mažesnius, lengviau pasiekiamus etapus. Sudarykite treniruočių tvarkaraštį ir jo laikykitės. Sugalvokite, ką turite padaryti, kad kiekvieną dieną priartėtumėte prie savo tikslo. Veiksmų planas padės išlaikyti motyvaciją, kai matysite pažangą ir judėjimą į priekį. Jeigu esate nepatyręs sportininkas, šiame etape rekomenduojame kreiptis į pasirinktos sporto šakos trenerį. Jis galės tinkamai įvertinti jūsų fizinio pasirengimo lygį ir sudaryti optimalią treniruočių programą. Tai yra svarbu dėl dviejų priežasčių:
– kad išvengtumėte traumų dėl per didelio krūvio;
– kad pasiektumėte savo tikslų, nes patys tiesiog galite apkrauti save nepakankamai.

3. Raskite sau tinkamą ir patinkančią treniruotę
Viena iš priežasčių, kodėl žmonės praranda motyvaciją sportui, yra nuobodžios ir pasikartojančios treniruotės. Sunku rasti įkvėpimo monotoniškoje veikloje. Todėl išbandykite įvairių tipų treniruotes, kad rastumėte labiausiai patinkančią. Galbūt tai bus joga, boksas, šokiai ar treniruotės lauke. Raskite tai, kas jus tikrai domina ir į ką norėtumėte investuoti savo laiką ir energiją.

4. Susiburkite su bendraminčiais
Kiti žmonės gali būti puikus motyvacijos šaltinis. Raskite bendraminčių, kurie taip pat domisi jūsų pasirinkta sporto šaka, ir susiburkite su jais. Jeigu jūsų artimoje aplinkoje tokių sporto entuziastų nerandate, galite prisijungti prie grupės ar klubo nuotoliniu būdu, pavyzdžiui įstoti į Facebook grupę arba parsisiųsti programėlę sportui, kurioje galėsite susirasti draugų, sportuoti ir bendrauti per atstumą. Kartu galite palaikyti vieni kitus, dalytis savo sėkme ir įveikti sunkumus.

5. Apdovanokite save
Nepamirškite apdovanoti savęs už pasiekimus ir padarytą pažangą. Iškelkite mažus tikslus ir kiekvieną kartą, kai juos pasieksite, palepinkite save kažkuo ypatingai maloniu. Tai gali būti nauji treniruočių drabužiai, masažas, ėjimas į kiną ar bet koks kitas mažas džiaugsmas, skatinantis judėti pirmyn.

6. Pasistenkite nepamiršti, kad reguliarus sportas – tai visų pirma sveikata.
Reguliarios treniruotės turi didžiulę naudą mūsų fizinei ir psichinei sveikatai. Kai jums truks motyvacijos užsidėti sportbačius ir pradėti treniruotę, tiesiog prisiminkite keletą pagrindinių privalumų, kuriuos galite gauti reguliariai mankštindamiesi:

  • Širdies ir kraujagyslių sistemos stiprinimas. Fiziniai pratimai, o ypač kardio treniruotės, padeda stiprinti širdį ir kraujagysles. Reguliarios treniruotės gerina kraujotaką, didina plaučių tūrį ir stiprina širdies raumenį. Tai sumažina riziką susirgti
    širdies ir kraujagyslių ligomis, tokiomis kaip insultas, širdies priepuolis ir arterinė hipertenzija.
  • Fizinės formos gerinimas. Reguliarus sportas padeda pagerinti fizinę formą ir padidinti jėgą. Palaipsniui didindami treniruočių intensyvumą galite padidinti raumenų masę, sustiprinti kaulus ir sąnarius, padidinti lankstumą ir ištvermę. Treniruotės taip pat padeda sudeginti kalorijų perteklių ir išlaikyti optimalų kūno svorį.
  • Streso mažinimas ir nuotaikos gerinimas. Fizinio aktyvumo metu išsiskiria endorfinai – laimės hormonai, kurie padeda sumažinti stresą ir gerina nuotaiką. Reguliarios treniruotės gali būti puikus būdas susidoroti su nerimu, depresija ir padidėjusiu streso lygiu. Reguliarus sportas gali padėti mums atsipalaiduoti ir pagerinti miego kokybę.
  • Energijos lygio ir produktyvumo didinimas. Daugelis žmonių pastebi, kad po treniruotės jie tampa produktyvesni. Reguliarus fizinis aktyvumas gerina smegenų kraujotaką, stiprina kognityvines funkcijas, padeda susikaupt.
  • Bendras sveikatos gerinimas. Reguliarus fizinis aktyvumas pagerina bendrą sveikatą. Jis sumažina daugelio lėtinių ligų, įskaitant diabetą, nutukimą, tam tikras vėžio formas ir raumenų ir kaulų sistemos ligas, riziką. Reguliarus sportas taip pat stiprina imuninę sistemą, todėl organizmas tampa atsparesnis infekcijoms ir ligoms.

Taigi, labai svarbu, kad fizinis aktyvumas būtų reguliari jūsų gyvenimo dalis, o motyvacija yra pagrindinis veiksnys, leisiantis jums to reguliarumo laikytis. Nesvarbu, kokius tikslus sau keliate, atminkite, kad motyvacija ateina ir praeina, tačiau svarbu rasti būdų, kaip ją išlaikyti savyje. Apibrėžkite savo tikslus, sukurkite aiškų veiksmų planą, suraskite sau tinkančią ir patinkančią sporto šaką, bendraukite su jus palaikančiais bendraminčiais, nepamirškite savęs apdovanoti net už pačius mažiausius pasiekimus ir sportas taps neatsiejama jūsų gyvenimo dalimi.

Taip pat, svarbu nepamiršti, kad sportuojant labai didelį dėmesį reikia skirti savo mitybai.
Treniruočių metu mūsų kūnas labai stipriai naudoja organizmo resursus, kuriuos būtina atstatyti sveikos ir subalansuotos mitybos pagalba. Tam puikiai tiks naujas 7pack mitybos planas SPORT PACK!!!

Nepasiduokite ir judėkite pirmyn!

Subalansuokite savo mitybą ir pasirūpinkite savo sveikata pasirinkdami vieną iš 7pack mitybos planų ČIA.

Būkite sveiki ir sėkmingi!

7pack.lt – Tavo subalansuotos mitybos partneris

  • Krepšelis tuščias