12 būdų kaip padėti savo organizmui atsistatyti po žiemos 7pack
12 būdų kaip padėti savo organizmui atsistatyti po žiemos

Pagaliau galime pastebėti bundantį pavasarį, saulė pradeda švytėti dažniau, oro temperatūra po truputį kyla. Stebint bundančią gamtą norisi kažką veikti, kažkur lėkti, tačiau nepaisant to daugelis iš mūsų pastebi, kad visas kūnas jaučiasi silpnas ir išsekęs. To priežastis gali būti po žiemos ir ypatingai po įvairių ligų nusilpęs organizmas. Neatsitiktinai kvėpavimo takų infekcijų ir kitų virusinių infekcijų pikas patenka būtent į laikotarpį nuo sausio pabaigos iki kovo pradžios.

Būtent žiemos metu sumažėja organizmo apsauga ir nusilpsta mūsų imunitetas. Tam įtakos turi labai daug veiksnių:

 • trumpas dienos šviesos laikas ir saulės trūkumas;
 • staigūs temperatūros pokyčiai;
 • sumažėjęs šviežių daržovių, vaisių ir žalumynų kiekis mityboje;
 • padidėjęs miltinių gaminių ir kitų „greitųjų“ angliavandenių vartojimas;
 • sumažėjęs vitaminų kiekis maiste žiemą;
 • stresas dėl ilgos žiemos;
 • sumažėjęs būvimas gryname ore;
 • infekcinės ligos (sukelia padidėjusį vitaminų A, C ir E suvartojimą).

Ką daryti norint įveikti pavasarinį nuovargį ir sustiprinti savo organizmą?

7pack turi jums 12 patarimų:

 1. Laikykitės sveikos ir subalansuotos mitybos. Sutelkite dėmesį į maistą, kuriame gausu pagrindinių organizmui reikalingų maistinių medžiagų: liesus baltymus (liesa mėsa ir paukštiena, žuvis, kiaušiniai, pieno produktai), sveikuosius riebalus (žiebi žuvis, alyvuogių aliejus, avokadas, įvairūs riešutai ir sėklos), nesmulkintus grūdus ir jų produktus, daržoves, žalumynus ir vaisius. Šie maisto produktai aprūpina jūsų organizmą būtinais vitaminais ir mineralais, kurie palaiko imuninę funkciją.
 2. Valgykite daug šviežių žalumynų. Pavasaris yra puikus metas įtraukti į savo mitybą šiuos produktus: špinatai, svogūnų laiškai, rukola. Jie praturtins jūsų organizmą vitaminais ir mineralais.
 3. Venkite perdirbto maisto. Perdirbtuose maisto produktuose dažnai yra daug cukraus, druskos ir nesveikų transriebalų, kurie skatina uždegiminius procesus organizme bei mažina ir taip per žiemą nusilpusį imunitetą.
 4. Būtinai suvartokite savo vandens normą. Gerdami pakankamą kiekį paprasto vandens, padėsite savo organizmui pašalinti toksinus ir išlaikyti jūsų kūno hidrataciją. Be vandens taip pat galite gerti žalią arba žolelių arbatą.
 5. Stenkitės išsimiegoti. Miegas yra būtinas imuniteto stiprinimui ir geram organizmo atsistatymui, todėl įsitikinkite, kad pakankamai ilsitės. Siekite miegoti 7-9 valandas per naktį. Būtinai nustatykite sau miego režimą, kad eitumėte miegoti ir keltumėtės tuo pačiu metu kiekvieną dieną ir sukurkite miegui palankią aplinką.
 6. Reguliariai mankštinkitės. Reguliarūs fiziniai pratimai padės pagerinti jūsų širdies ir kraujagyslių sveikatą, padidinti energijos lygį ir sumažinti stresą. Jeigu iki šiol nesportavote, pradėkite nuo lengvų mankštų ir palaipsniui didinkite treniruočių intensyvumą ir trukmę.
 7. Išeikite į lauką. Praleisdami laiką gryname ore ir ypatingai šviečiant saulei, ne tik pagerinsite nuotaiką, sustiprinsite imuninę sistemą, bet ir padidinsite vitamino D kiekį jūsų organizme.
 8. Pagalvokite apie maisto papildus. Labai gaila, bet dažnai šiuolaikiniai maisto produktai yra dažnai nebe tokie vertingi vitaminų ir mineralų atžvilgiu kaip seniau, todėl kartais tikrai labai naudinga papildyti savo mitybą papildais, kurie gali padėti palaikyti imuninę funkciją ir padėti organizmui atsistatyti po žiemos. Dažniausiai po ilgos žiemos mūsų organizme gali trūkti vitaminų D, C ir E, cinko, magnio. Bet prieš pradedant vartoti bet kokius papildus, ypač su padidintomis veikliosios medžiagos dozėmis, pasitarkite su savo šeimos gydytoju arba atlikite kraujo tyrimus.
 9. Valdykite stresą. Lėtinis stresas silpnina jūsų imuninę sistemą, todėl svarbu rasti būdų, kaip jį valdyti. Tai gali būti meditacija, gilaus kvėpavimo pratimai, joga ar kiti atsipalaidavimo būdai.
 10. Praktikuokite rūpinimąsį savimi. Būtinai skirkite laiko malonumą teikiantiems dalykams, pavyzdžiui, skaitymui, meditacijai, susitikimams su artimaisiais, buvimui gamtoje, mėgstamo serialo peržiūrai ir kt. Kiekvienas turi atrasti veiklą, kuri padėtų sumažinti stresą ir pagerinti bendrą savijautą.
 11. Išbandykite masažų kursą. Masažų terapija gali padėti sumažinti raumenų įtampą, pagerinti bendrą organizmo kraujotaką ir tokiu būdu sustiprinti mūsų organizmą.
 12. Suplanuokite vizitą pas šeimos gydytoją. Jeigu po žiemos visgi jaučiatės nusilpę arba kamuoja kažkokie sveikatos nusiskundimai, būtų gera idėja suplanuoti apžiūrą pas savo šeimos gydytoją. Gali būti, kad per žiemą paūmėjo kažkokios jūsų lėtinės ligos ir be papildomų tyrimų būtų pavojinga užsiimti bet kokiu staigiu gyvenimo būdo koregavimu.

Taigi, norint atsigauti po žiemos reikia holistinio požiūrio, apimančio fizinį aktyvumą, sveiką mitybą ir pakankamą skysčių vartojimą, maisto papildus, ramų miegą, streso valdymą ir būtinai meilę sau. Atlikdami visus šiuos veiksmuskompleksiškai galite padėti savo kūnui atsigauti ir pasiruošti ateinančiam pavasariui.

Subalansuokite savo mitybą ir pasirūpinkite savo odos grožiu ir sveikata pasirinkdami vieną iš 7pack mitybos planų ČIA.

Būkite sveiki ir sėkmingi!
7pack komanda

7pack.lt – Tavo subalansuotos mitybos partneris

 • Krepšelis tuščias