Kaip palaikyti sveiką gyvenimo būdą dirbant biure?

Šiuolaikiniame pasaulyje visų mūsų darbai dažniausiai yra biure arba mišraus (biuras / namai) pobūdžio. Toks darbo pobūdis kartu su sėdimu gyvenimo būdu apskritai dažnai neigiamai atsiliepia mūsų fizinei būklei, kūno svoriui ir bendrai sveikatai.

Atsižvelgiant į šiuolaikinius darbo ir gyvenimo ypatumus, sumažėjusį žmonių fizinį aktyvumą, greitą ir dažnai nesubalansuotą mitybą, sveiko gyvenimo būdo palaikymas biuro darbuotojui tampa būtinybe. Jeigu dar pridėsime ilgas valandas, praleistas prie kompiuterio, nuolatinę įtampą ir stresines situacijas, miego trūkumą, galime pastebėti, kad palaikyti biuro darbuotojų fizinę ir psichinę sveikatą tampa vis sudėtingiau.

Tačiau net ir sėdimo darbo biure sąlygomis yra daugybė mažų, tačiau labai svarbių taisyklių, kurių pagalba galima palaikyti sveiką gyvenimo būdą.

Pati pirma ir pagrindinė taisyklė ir suvokimas, kad mūsų savijauta, veiksmingumas ir efektyvumas darbe tiesiogiai susijęs su mūsų gyvenimo būdu.

Šiame straipsnyje 7pack komanda pateiks keletą paprastų, tačiau veiksmingų strategijų, kurios padės biuro darbuotojui pagerinti savo fizinę būklę, mažinti įtampą ir nuovargį bei padidinti produktyvumą, tokiu būdu pagerindamos jų gyvenimo kokybę.

Pasidalinsime patarimais kaip palaikyti aktyvumą biuro sąlygomis, kaip laikytis tinkamos ir subalansuotos mitybos, taip pat trumpai apžvelgsime psichologinės savijautos svarbą.

Nesvarbu, ar tik pradėjote darbą biure, ar turite daug metų “ofisinio” darbo patirties, šie paprasti patarimai padės jums sukurti sveikus įpročius, kurie teigiamai paveiks jūsų savijautą, sveikatą ir gyvenimo kokybę.

Fizinis aktyvumas

Išlaikyti fizinį aktyvumą dirbant biure gali būti iššūkis, tačiau yra keletas būdų, kaip įtraukti aktyvesnį gyvenimo būdą į savo darbo rutiną. Štai keletas rekomendacijų:

  • Reguliariai atsistokite ir judėkite. Stenkitės kas valandą atsistoti ir pajudėti. Galite atlikti keletą paprastų pratimų, pavyzdžiui, tempimo ar kelių lenkimo prie darbo stalo. Taip pat galite pasinaudoti pietų ar kavos pertraukomis ir nueiti trumpam pasivaikščioti aplink biurą ar tiesiog koridoriais.
  • Naudokitės laiptais vietoje lifto. Vaikščiojimas laiptais yra puiki kardio treniruotė, kuri padės jums išlikti aktyviems.
  • Nustatykite priminimus pertraukoms. Naudokite laikmatį ar specialias programėlę, kurie primintų jums apie pertraukas. Tai padės reguliariai pakilti nuo darbo vietos ir pajudėti.
  • Organizuokite kolegas. Pradžioje gali būti nejaukų įvesti fizinį aktyvumą į biuro gyvenimą, dėl to galite paskatinti kolegas prisijungti prie jūsų veiklos per pietų pertraukas arba pakvieti kartu sportuoti po darbo po darbo.
  • Keiskite kūno padėtį dienos eigoje. Kai tik turėsite galimybę, pakeiskite kūno padėtį – padirbėkite prie stovimo stalo, pokalbio telefonu metu pasivaikščiokite koridoriuje ir pan.
  • Pasirinkite aktyvų būdą keliauti į darbą. Jei tai įmanoma, išbandykite eiti į darbą pėsčiomis arba važiuoti dviračiu. Jei atstumas per didelis, galite apsvarstyti galimybę palikti automobilį toliau nuo biuro ir likusį kelią nueiti pėsčiomis.
  • Atlikite pratimus prie darbo stalo. Jūsų darbo stalas gali tapti vieta, kur galite atlikti kelis paprastus pratimus, pavyzdžiui, stovėjimą ant pirštų, kelių lenkimą, pilvo raumenų įtempimą ar nugaros ir pečių tempimo pratimus.
  • Sukurkite ergonomišką darbo vietą. Pasistenkite užtikrinti teisingą ergonomiką savo darbo vietoje. Reguliuokite kėdės ir darbo stalo aukštį, naudokite monitoriaus laikiklį, kad išvengtumėte per didelio raumenų įsitempimo ir nugaros problemų.

Sveika ir subalansuotą mityba

Dirbant biure žmonės susiduria su sveikos ir subalansuotos mitybos palaikymo klausimu. Kažkodėl vyrauja nuomonė, kad dirbant biure laikytis sveikos ir subalansuotos mitybos yra sudėtinga. Štai keletas paprastų taisyklių, kurios padės jums palaikyti sveiką gyvenimo būdą:

  • Pusryčiaukite prieš darbą. Stenkitės nepraleisti pusryčių, nes jie suteikia energijos visai dienai. Stenkitės įtraukti į pusryčius baltymus (kiaušinius, jogurtą, varškę), pilno grūdo produktus (avižas, grikius) ir sveikus riebalus.
  • Planuokite sveikus užkandžius. Venkite užkandžių su dideliu cukraus ir transriebalų kiekiu. Vietoj to, rinkitės sveikus variantus, tokius kaip riešutai, vaisiai, desertai iš natūralių produktų be pridėtinio cukraus, lengvos sriubos, įvairus vaisių ar daržovių kokteiliai.
  • Gaminkite pietus namuose. Jei įmanoma, gaminkite ir atsineškite pietus iš namų. Taip galėsite kontroliuoti patiekalų ingredientus, porcijų dydį ir kalorijų normą. Jeigu neturite galimybių ar laiko gaminti pietus namuose, bet stengiatės laikytis sveikos ir subalansuotos mitybos bei palaikyti normalų kūno, pasirinkite vieną iš 7Pack mitybos planų.
  • Valgykite kuo įvairesnį maistą. Į savo racioną įtraukite įvairius produktus iš visų maisto grupių. Įtraukite daržoves, vaisius, pilno grūdo produktus, baltymus (mėsą, žuvį, kiaušinius, ankštinius), mažesnio riebumo pieno produktus ir sveikus riebalus (riešutus, avokadą, alyvuogių aliejų).
  • Ribokite cukraus vartojimą ir perdirbtus maisto produktus. Perteklinis cukraus vartojimas gali sukelti energijos lygio svyravimus dienos metu. Stenkitės riboti saldumynų, gazuotų gėrimų ir kitų cukraus turinčių produktų vartojimą.
  • Gerkite pakankamai vandens.
  • Valgykite reguliariai. Stenkitės nepraleisti valgymų, ypač pietų. Tai padės išlaikyti energijos ir koncentracijos lygį visą dieną ir neleis atsirasti per dideliam alkio jausmui vakare.

Streso valdymas

Streso mažinimas darbo aplinkoje yra svarbus psichologinio gerovės aspektas. Štai keletas rekomendacijų, kaip susidoroti su stresu darbo aplinkoje:

  • Organizuokite malonią aplinką savo darbo vietoje. Galite pasistatyti žalią augalą, kažkokią mielą smulkmeną ar šeimos narių nuotrauką. Tai padės jums jaustis jaukiai ir padės kovoti su stresinėmis situacijomis.
  • Geras apšvietimas yra svarbus. Užtikrinkite, kad jūsų darbo vieta būtų gerai apšviesta. Natūralus šviesos šaltinis padeda išlaikyti energingumą ir nuotaiką bei mažina nuovargio ir streso lygį.
  • Praktikuokite atsipalaidavimo pratimus. Naudokite atsipalaidavimo metodus, tokius kaip gilus kvėpavimas, meditacija arba joga. Stenkitės surasti laiko trumpiems atsipalaidavimo pratimams darbo dienos metu.
  • Planuokite savo laiką. Organizuokite savo darbo laiką ir planus taip, kad turėtumėte pakankamai laiko atlikti užduotis be per didelės įtampos. Padalinkite dideles užduotis į mažesnes dalis, nustatykite realistiškus terminus ir prioritetinius darbus.
  • Nustatykite aiškias ribas tarp asmeninio gyvenimo ir darbo. Darbo metu stenkitės nesiblaškyti į asmeninius reikalus arba, jeigu kitaip neišeina, įtraukite juos į savo darbo grafiką. Ir atvirkščiai, stenkitės nesinešti darbo į namus. Gerai dirba tas, kuris gerai ilsisi!!!
  • Bendraukite su kolegomis. Raskite laiko bendravimui su kolegomis, bendrai kurkite palaikančią ir draugišką atmosferą darbo vietoje. Socialinis ryšys su kolegomis gali padėti mažinti stresą.
  • Nustatykite prioritetinius darbus ir deleguokite užduotis. Nustatykite svarbiausias užduotis ir darbus, o tada, jeigu tai įmanoma, perduokite dalį atsakomybės pavaldiniams arba kolegoms.

Sveiko gyvenimo būdo palaikymas biure atlieka svarbų vaidmenį bendrai darbuotojų ir kompanijos gerovei ir produktyvumui. Reguliarus fizinis aktyvumas, subalansuota mityba, streso valdymas ir tinkama darbo vietos organizacija – tai yra pagrindiniai sveiko gyvenimo būdo komponentai biure. Atminkite, kad jūsų sveikata yra investicija į save ir sėkmingą karjerą. Vykdant 7pack rekomendacijas, aprašytas šiame straipsnyje, jūs galėsite palaikyti arba net pagerinti savo fizinę ir psichologinę savijautą, padidinti energijos lygį ir koncentraciją bei sumažinti įvairių ligų riziką.

Ypač įmonių vadovai turėtų suprasti kaip svarbu sukurti darbo aplinką, kuri skatina sveiką gyvenimo būdą. Investuokite laiką ir pastangas į savo bei savo darbuotojų fizinę ir psichinę gerovę ir skinsite vaisius, tokius kaip didesnis darbuotojų produktyvumas, pasitenkinimas darbu ir vidinė motyvacija rezultatui. Rūpindamiesi savo ir savo darbuotojų gerove sveiko gyvenimo būdo palaikymui kreipkitės į 7Pack.

Subalansuokite savo mitybą ir pasirūpinkite savo sveikata pasirinkdami vieną iš 7pack mitybos planų ČIA.

Būkite sveiki ir sėkmingi!
7pack.lt – tavo subalansuotos mitybos partneris

  • Krepšelis tuščias