Pavasarine organizmo detoksikacija 7pack
Pavasarinė organizmo detoksikacija

Atėjus pavasariui įprastai peržiūrime savo drabužių spintą, darome generalinę namų tvarką, organizuojame talkas kiemuose. Reikėtų nepamiršti pasirūpinti ir organizmo švara! Pasibaigus žiemai pats laikas detoksikacijai. Kaip tai padaryti natūraliai ir saugiai?

Dėmesys miegui
Regeneraciniai procesai organizme sparčiausiai vyksta miegant, todėl nakties poilsis yra labai svarbus detoksikacijai. Įrodyta, kad per naktį miegant rekomenduojamas 7-8 val., organizmas kur kas kas lengviau pašalina kenksmingas medžiagas ir slopina nedidelius uždegimus nei tada, kai miego trūksta. Kenksmingas ir vienkartinis miego trūkumas, bet didžiausias pavojus kyla, kai nuolat miegama per mažai. Tai gali privesti ne tik iki organizmo užterštumo, bet ir pakilusio kraujospūdžio, širdies ritmo sutrikimų, II tipo cukrinio diabeto, nutukimo, lėtinio nuovargio ir kitų pavojingų būklių.

Daugiau vandens
Vanduo ne tik malšina troškulį, bet ir atlieka daugybę gyvybiškai svarbių funkcijų organizme. Pavyzdžiui, reguliuoja kūno temperatūrą, palaiko sklandų sąnarių darbą, dalyvauja virškinimo procese, ir, žinoma, būtinas natūraliai detoksikacijai. Kai organizme stinga vandens, jam tampa gerokai sunkiau atsikratyti įvairių kenksmingų medžiagų, jos tarsi „užklimpsta“ ir „nusėda“ mūsų kūne. Kai vartojame pakankamai skysčių, kartu su jais per šlapimą, prakaitą, net iškvepiamą orą natūraliai pasišalina daugiau toksinų. Apskaičiuoti, kiek vandens turėtumėte išgerti per dieną, galite pagal šią formulę: jūsų kūno svoris (kg) x 0,035 l (vyrams) arba 0,037 l (moterims). Gausite dienos teorinę vandens normą litrais. Karštomis dienomis, intensyviai sportuojant, lankantis pirtyse ar dėl kitų priežasčių gausiai prakaituojant vandens būtina gerti daugiau.

Mažiau cukraus ir perdirbto maisto
Daugybę mokslinių tyrimų patvirtina, kad stipriai perdirbtas ir cukraus gausus maistas yra labai žalingas mūsų sveikatai. Jis didina širdies bei kraujagyslių ligų, virškinimo sutrikimų, II tipo cukrinio diabeto, imuniteto nusilpimo, net vėžio riziką. Taip pat sukelia lėtinius uždegimus organizme, dėl kurių sutrinka ir natūrali organizmo detoksikacija. Štai kodėl ilgainiui vartojant daug cukraus turinčių produktų bei stipriai perdirbto maisto ženkliai suprastėja odos, plaukų, nagų būklė, ima varginti galvos skausmai, kamuoja lėtinis nuovargis, prasta nuotaika, lengviau kimba įvairios ligos. Derėtų pasistengti valgyti kuo daugiau natūralaus, namuose ruošto maisto. Idealu, jeigu jis būtų šviežias, kuo mažiau termiškai apdorotas ar bent jau virtas, garintas ar keptas orkaitėje, o ne riebaluose. Taip pat patartina atsisakyti padažų ir maistą gausiau gardinti natūraliais prieskoniais, augaliniais aliejais. Jie ne tik skanūs, bet ir kupini organizmui naudingų maistinių medžiagų.

Antioksidantų kupinas maistas
Antioksidantai saugo organizmo ląsteles nuo pažaidos, kurią sukelia laisvieji radikalai, išprovokuodami oksidacinį stresą. Pastarųjų yra kiekvieno organizme, bet koncentracija ypač išauga nesaikingai vartojant alkoholį, rūkant, nesveikai maitinantis, dažnai būnant užterštoje aplinkoje. Manoma, kad laisvieji radikalai dalyvauja atsirandant apie 60 mūsų sveikatai pavojingų būklių (nuo demencijos iki širdies ligų bei vėžio) bei spartina senėjimo procesus. Laimei, su jais galima sėkmingai kovoti vartojant daugiau natūralių antioksidacinį poveikį turinčių maisto produktų. Tai – įvairūs švieži vaisiai, uogos ir daržovės, natūralūs prieskoniai, riešutai, sėklos, žalioji arbata, juodasis šokoladas ir kt. Kuo daugiau tokių produktų įtrauksite į savo mitybą, tuo sklandžiau jame vyks natūrali detoksikacija.

Prebiotikų nauda
Natūralūs organizmo apsivalymo pajėgumai labai priklauso nuo virškinimo sistemos darbo. Tam, kad jis būtų sklandus, labai svarbi subalansuota žarnyno mikroflora. Čia svarbiausia, kad gerųjų bakterijų nenustelbtų blogosios. Gerąsias bakterijas „maitina“ prebiotikai. Tai yra nevirškinamos arba minimaliai virškinamos medžiagos, kurios nukeliauja į žarnyną ir čia palaiko probiotikams (gerosioms bakterijoms) palankią terpę, storajame žarnyne tampa jų maistu. Įrodyta, kad prebiotikai palaiko sklandų virškinimą ir tuštinimosi procesus, padeda organizmui kovoti su uždegimais, reguliuoti kūno svorį, gali turėti įtakos imunitetui, kognityvinėms funkcijoms, prisideda prie kardiologinių bei kitų grėsmingų ligų prevencijos. Prebiotikų gausu bananuose, obuoliuose, svogūnuose, česnakuose, poruose, smidruose, kviečių sėlenose, graikiniuose riešutuose, avižose, raudonuosiuose lęšiuose ir kt. Šių produktų reikėtų valgyti kasdien.

Fizinis aktyvumas
Fizinis aktyvumas ne tik degina kalorijas ir padeda palaikyti sveiką svorį, bet ir stipriai prisideda prie organizmo detoksikacijos. Mankšta suaktyvina kraujotaką, pakelia pulsą, o kartu priverčia intensyviau dirbti ir kitas organų sistemas. Todėl organizmas efektyviau pašalina kenksmingų medžiagų sankaupas. Ne veltui intensyviai sportuodami gausiai prakaituojame! Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) rekomenduoja per savaitę mankštintis bent 150-300 min., jeigu tai yra vidutinio intensyvumo mankšta (pvz., greitas ėjimas), arba 75-150 min., jeigu tai yra didelio intensyvumo mankšta (pvz., bėgimas). Kokią sporto šaką rinktis, priklauso tik nuo jūsų. Idealu, jeigu ji apima tiek kardio, tiek raumenų stiprinimo pratimus.


Leiskite mums prisidėti prie jūsų gyvenimo būdo gerinimo. Subalansuokite savo mitybą ir pasirūpinkite savo organizmo našumu pasirinkdami vieną iš 7pack mitybos planų.

Būkite sveiki ir laimingi!
7pack.lt – Tavo subalansuotos mitybos partneris

  • Krepšelis tuščias