5 patarimai kaip isvengti tusciu kaloriju 7pack
5 patarimai kaip išvengti tuščių kalorijų

Tuščios kalorijos – tai daug kalorijų turintis maistas, kurio maistinė vertė yra maža arba jos nėra visai. Jos neduoda jokios naudos organizmui ir dažniausiai gali turėti neigiamos įtakos sveikatai bei svoriui.

Šiame straipsnyje apžvelgsime, kas yra tuščios kalorijos, koks jų poveikis organizmui, ir pateiksime patarimų, kaip jų išvengti.

Kas yra kalorijos ir kaip jos veikia organizmą?

Kalorijos yra energijos, kurią organizmas gauna su maistu, matavimo vienetas. Jos būtinos gyvybei palaikyti ir įvairioms organizmo funkcijoms atlikti.

Tinkamas kalorijų kiekis yra svarbus žmogaus sveikatai. Jis priklauso nuo tokių veiksnių kaip amžius, lytis, aktyvumo lygis, ūgis ir svoris. Žinodami savo kalorijų normą ir jos laikydamiesi, galėsite palaikyti sveiką kūno svorį ir sumažinti tam tikrų ligų, susijusių su viršsvoriu, riziką.

Tuščios kalorijos ir jų vartojimo pasekmės

Tuščios kalorijos yra maisto produktuose, kuriuose yra didelė kalorijų koncentracija, bet mažai arba visai nėra maistinių medžiagų. Tokie produktai nepraturtina organizmo reikalingais vitaminais, mineralais, baltymais ir kitais naudingais komponentais. Vietoj to, jie gali sukelti svorio padidėjimą ir maistinių medžiagų deficitus.

Populiariausi tuščių kalorijų šaltiniai:

 • Desertai su paprastais angliavandeniais: pyragaičiai, sausainiai, spurgos, bandelės, javainių batonėliai ir kt.⠀
 • Saldūs gėrimai, įskaitant gaiviuosius gėrimus, energetinius gėrimus ir pasterizuotos vaisių sultys.⠀
 • Saldainiai, šokoladiniai batonėliai ir ledinukai.⠀
 • Kai kurios mėsos rūšys: šoninė, dešrelės ir dešros.⠀
 • Kai kurie maisto produktai su pramoniniais riebalais: užtepėlės, margarinas, tepami sūriai, sūrio produktai, ledai.⠀
 • Perdirbti (rafinuoti) aliejai: saulėgrąžų, sojų pupelių ir rapsų.⠀
 • Padažai, tokie kaip pomidorų padažas, majonezas, salotų padažai.⠀
 • Greitas maistas.⠀
 • Alkoholis, įskaitant alų, spiritinius gėrimus ir kokteilius.⠀

Tuščių kalorijų vartojimas gali sukelti daugybę neigiamų padarinių, tokių kaip:

 • Viršsvoris.
 • Svarbiausių maistinių medžiagų trūkumas.
 • Padidėjusi rizika susirgti įvairiomis ligomis, įskaitant širdies ir kraujagyslių ligas, padidėjusį cholesterolį ir II tipo cukrinį diabetą.
 • Prasta bendra sveikata ir energijos trūkumas.

5 patarimai kaip išvengti tuščių kalorijų

Tuščių kalorijų vengimas yra svarbus žingsnis link sveiko gyvenimo būdo. Štai keli patarimai, padėsiantys išvengti tuščių kalorijų ir aprūpinti organizmą sveikomis maistinėmis medžiagomis:

1. Sutelkite dėmesį į sveiką maistą.
Sutelkite dėmesį į mitybą su aukšta maistine verte, kuri yra kuo įvairesnė, kurioje yra vitaminų, mineralų, baltymų, sveikųjų riebalų ir kitų naudingų elementų. Į savo racioną įtraukite šviežių vaisių, daržovių, nesmulkintų grūdų, liesų baltymų ir neriebių pieno produktų. Šie maisto produktai ne tik aprūpins organizmą būtinomis maistinėmis medžiagomis, bet ir padės numalšinti alkį bei kontroliuoti svorį.

2. Venkite perdirbto maisto.
Perdirbti maisto produktai, tokie kaip greitas maistas, saldumynai ir pramoniniai kepiniai, dažnai turi daug tuščių kalorijų. Pakeiskite juos saldumynais be pridėtinio cukraus, pagamintais iš natūralių ingredientų. Domėkitės patiekalų sudėtimi ir išmokite skaityti etiketes, kad išvengtumėte pridėtinio cukraus ir trans riebalų.

3. Apribokite cukraus ir alkoholio suvartojimą.
Cukrus ir alkoholis yra pagrindiniai tuščių kalorijų šaltiniai. Sumažinkite saldžių gėrimų, saldainių, pyragų ir kitų saldumynų vartojimą. Pakeiskite juos sveikomis alternatyvomis, pavyzdžiui, šviežiais vaisiais ar šviežiais spaustomis sultimis. Taip pat apribokite alkoholinių gėrimų vartojimą, pakeisdami juos nealkoholiniais gėrimais. Jeigu taip atsitinka, kad vartosite alkoholį, pasirinkite taurę sauso vyno, jis turi mažiausiai kalorijų ir beveik neturi cukraus.

4. Suplanuokite savo mitybą.
Sudarykite sveikos mitybos planą ir jo laikykitės. Tam puikiai tiks bet kuris iš 7Pack mitybos planų, atitinkantis jūsų poreikius. Planavimas leis išvengti netyčinių užkandžių ir pagundos vartoti tuščių kalorijų turintį maistą. Paruoškite sveikų užkandžių iš anksto, kad turėtumėte sveikų alternatyvų.

5. Palaipsniui mažinkite tuščių kalorijų kiekį.
Jei esate įpratę valgyti tuščių kalorijų turintį maistą, palaipsniui mažinkite suvartojamą kiekį. Pradėkite nuo vieno produkto pakeitimo sveikesne alternatyva per dieną. Palaipsniui didinkite sveiko maisto kiekį savo racione ir sumažinkite suvartojamų tuščių kalorijų kiekį.


Norime priminti, kad visi 7Pack mitybos planai pasižymi aukšta maistine verte, pagaminti iš aukščiausios rūšies ingredientų, be jokių skonio stipriklių ir konservantų bei pridėtinio cukraus.

Subalansuokite savo mitybą ir pasirūpinkite savo sveikata pasirinkdami vieną iš 7pack mitybos planų.

Būkite sveiki ir sėkmingi!

7pack.lt – Tavo subalansuotos mitybos partneris

 • Krepšelis tuščias