Perteklinis cukraus vartojimas

Visi girdėjome, kad cukrus yra blogis. Bet ne visi žinome kodėl cukraus perteklius yra žalingas mūsų organizmui. 7 pack komanda supažindins jus su tuo, kaip cukrus veikia mūsų organizmą.

Perteklinis cukraus vartojimas:

 • Trukdo naudingųjų medžiagų – vitamino C, B grupės vitaminų, geležies, fosforo, chromo, kalcio ir daugybės kitų, – pasisavinimui. Cukraus vartojimas neigiamai veikia žarnyno mikroflorą, nes patogeninės bakterijos minta cukrumi. Dėl šios priežasties nuslopinama mūsų draugiška
  mikroflora, ko pasekoje pablogėja maistinių medžiagų, vitaminų ir mineralų įsisavinimas.
 • Pažeidžia angliavandenių apykaitą, dėl ko gali išsivystyti cukrinis diabetas. Cukrus 50/50 susideda iš gliukozės ir fruktozės. Iš patekusio į žarnyną cukraus, visa gliukozė labai greitai pasisavina į kraują ir smarkiai pakelia insuliną, kurio funkcija yra pernešti gliukozę į ląsteles ir padėti į jas patekti. Kai žmogaus mityboje vyrauja cukrus ir greitieji angliavandeniai, insulino kiekis yra visada padidėjęs, dėl ko sumažėja gliukozės tolerancija, t.y.  sumažėja audinių jautrumas.
 • Per didelis vartojimas sukelia antsvorį, o vėliau ir nutukimą. Kai į kraują patenka didelis kiekis gliukozės, dalis jos eina ląstelių maitinimui. Tačiau ląstelės nemoka kaupti gliukozės atsargų. Joms reikalingas pastovus, bet ne aukštas gliukozės kiekis kraujyje, o visas gliukozės perteklius iš karto paverčiamas glikogenu. Bet ir glikogeno “bakas” organizme yra ribotas. Kai glikogeno “rezervuarai” raumenyse ir kepenyse yra užpildyti, gliukozės perteklius eina iš karto į kūno riebalus.
 • Cukrus spartina organizmo senėjimo procesus ir blogina odos būklę. Už odos elastingumą atsakingos dvi pagrindinės medžiagos – kolagenas ir elastinas. Reaguojant su gliukoze, pažeidžiamos jau esančios kolageno skaidulos, o naujos sintetinamos mažiau efektyviai. Rezultatas – raukšlės, odos elastingumo praradimas, senatvinių dėmių atsiradimas ir regeneracijos procesų sulėtėjimas. Šis procesas vadinamas glikacija. Riebalai + cukrus, baltymai + cukrus – šios galutinės glikacijos molekulės, procesas yra negrįžtamas, ir tai yra pagrindinė senėjimo priežastis! Tokios molekulės kaupiasi odoje, pažeidžiama odos matrica, nesusidaro pakankamai kolageno ir vyksta senėjimo procesas. Tokios molekulės susidaro tik aukštos glikemijos aplinkoje, tai yra tuo metu, kai kažkas labai padidina cukraus kiekį kraujyje.
 • Cukrus slopina imuninę sistemą.  Saldaus maisto vartojimas provokuoja daugelio mažų uždegiminių procesų vystymąsi organizme, kurie slopina imuninę sistemą.
 • Cukrus neigiamai veikia odos, plaukų ir nagų būklę.  Padidėjęs cukraus kiekis kraujyje skatina hormonus gaminti daugiau riebalų. Kai išsiskiria insulinas, padidėja ir kito į insuliną panašaus hormono (somatomedino) išsiskyrimas, kuris veikia kitus hormonus, pvz., aldosteroną. Aldosteronas savo ruožtu padidina sebumo sekreciją.  Be to, somatomedinas skatina hiperkeratozę, t.y. perteklinį odos ląstelių dalijimąsi. Odos ląstelės netgi gali augti viena ant kitos, tokiu būdu uždengdamos odos porą. O perteklinis odos sebumas, negalėdamas išeiti iš porų, jas užkemša, ko pasekoje ir susidaro komedonai, tai yra spuogai.
 • Cukrus mažina energijos lygį organizme. Cukrus labai greitai suteikia energijos. Tačiau, kaip minėjome aukščiau, organizmo ląstelės nemoka kaupti gliukozės atsargų. Tai reiškia, kad suvalgius cukraus arba greitų angliavandenių, po kurio laiko ląstelėms vėl prireiks energijos ir žmogui vėl norėsis jos greitai gauti. Ir vėl akys kryps į cukrų ir greituosius angliavandenius. Taip yra patenkama į užburtą cukraus ratą.
 • Cukrus yra mėgstamas grybelių, virusų ir kitos patogeninės mikrofloros maistas. Jis yra labiausiai uždegimą skatinantis maistas, juo minta visi virusai, bakterijos, vėžinės ląstelės, grybeliai ir parazitai. Taigi nesaikingai vartodami cukrų, mes patys juos maitiname ir leidžiame augti bei vystytis mūsų organizme.
 • Cukrus kelia kraujospūdį.  Gliukozė, patekusi į organizmą, prisideda prie kraujospūdžio padidėjimo.

Valgyti ar nevalgyti cukrų – yra kiekvieno iš mūsų pasirinkimas.  Primename, kad 80% jūsų sveikatos yra mūsų rankose!

Likite sveiki kartu su 7pack!

 • Krepšelis tuščias