Kaip-kurti-ir-islaikyti-sveikus-mitybos-iprocius 7pack
Kaip kurti ir išlaikyti sveikus mitybos įpročius?

Sveika mityba yra geros savijautos ir ilgaamžiškumo pagrindas. Deja, dauguma tai prisimena tik tada, kai sveikata sušlubuoja. Nauji metai yra puikus laikas pradėti kurti naujus įpročius nelaukiant, kol pats gyvenimas jus privers. Paverskite savo mitybą sveikesne ir džiaukitės lengvesniu gyvenimu!

Pastovumo svarba

Dauguma imasi koreguoti mitybą norėdami numesti svorio ir griebiasi griežtų trumpalaikių dietų. Įrodyta, kad 95 % atvejų numestas svoris grįžta per penkerius metus, dažnai su kaupu. Tokios dietos ne tik neveiksmingos, bet ir žalingos. Organizmas negauna visų būtinų maistinių medžiagų, gali pradėti kamuoti lėtinis nuovargis , galvos skausmai, sutrikti virškinimas, kognityvinės funkcijos. Kur dar patiriamas stresas: žalojama tiek emocinė, tiek fizinė sveikata. Norint sureguliuoti savo svorį ir džiaugtis sveikesniu gyvenimu reikia ne laikytis trumpalaikių dietų, o rinktis sveikesnius mitybos įpročius visam gyvenimui.

Naudingi patarimai

Netinkami mitybos įpročiai neatsirado per naktį, tad susiformuoti naujiems sveikiems irgi reikia laiko. Būkite kantrūs ir sveikesnio gyvenimo link judėkite pamažu, bet nuosekliai. 7Pack komanda dalijasi keletu patarimų, padėsiančių sveiką mitybą paversti įpročiu.

Planuokite iš anksto. Kiekvieną savaitę skirkite laiko suplanuoti savaitės meniu ir sudaryti pirkinių sąrašą. Toks planavimas padeda priimti geresnius sprendimus ir sumažina tikimybę, kad spontaniškai pasiduosite akimirkos pagundai. Be to, tai padeda taupyti!

Rinkitės įvairovę. Stenkitės, kad kiekvieno valgio metu jūsų lėkštėje būtų kuo įvairesnių produktų: liesų baltymų, viso grūdo gaminių, daržovių… Platus asortimentas ne tik bus malonus skonio receptoriams, bet ir užtikrins, kad gautumėte visų reikiamų maistinių medžiagų.

Valgykite sąmoningai. Dažnas valgo skubėdamas, tuo pat metu naršydamas telefone. Taip ne tik nepajaučiame skonio, bet ir persivalgome. Svarbu mokytis valgyti neužsiimant pašalinėmis veiklomis, atkreipiant dėmesį į tai, ką ir kaip valgome. Treniruokitės valgyti lėtai, gerai sukramtydami kiekvieną kąsnį, pajusdami, kaip burnoje prasiskleidžia skoniai. Taip greičiau aplankys sotumo jausmas, išvengsite persivalgymo.

Nepamirškite vandens. Dažnai troškulys supainiojamas su alkiu. Pajutę pastarąjį visuomet pirmiau išgerkite stiklinę vandens. Jeigu po 15 min. vis dar jausitės alkani, tikrai metas pasistiprinti. Toks metodas padeda išvengti ne tik bereikalingų kalorijų , bet ir dehidratacijos. Per dieną reikėtų išgerti 1,5-2 l skysčių (be kofeino, cukrų ir kitų nenaudingų priedų!).

Turėkite sveikų užkandžių. Dažniausiai prisivalgome beverčio maisto, kai netikėtai pasijaučiame alkani tarp pagrindinių valgių arba kurį nors jų tenka praleisti dėl nenumatytų aplinkybių. Todėl su savimi visuomet verta nešiotis sveikų užkandžių: riešutų , džiovintų ir šviežių vaisių ir pan.

Neatsisakykite malonumo. Klaidinga manyti, kad pasiryžus maitintis sveikai teks išsižadėti visų mėgtų skanėstų. Svarbiausias yra saikas, o ne likvidavimas. Jeigu kartą per savaitę pasimėgausite pyrago gabalėliu, nieko blogo nenutiks. Anaiptol, patirtas malonumas motyvuos stengtis toliau ir užkirs kelią persivalgymui. Kai save pernelyg griežtai ribojame, anksčiau ar vėliau pratrūkstame. Neribokite savęs, o tiesiog išmokite mėgautis saikingai.

Skaitykite etiketes. Pirkdami maisto produktus visuomet skaitykite etiketes. Nustebsite, jog net tie produktai, kurie atrodo sveiki, perskaičius jų sudėtį gali parodyti visai kitą savo veidą. Rinkitės kuo natūralesnius ir mažiau perdirbtus produktus, kuriuose nebūtų cheminių priedų, daug pridėtinio cukraus, druskos, sočiųjų riebalų. Kaip tik iš kokybiškų plytų galite pastatyti tvirtą namą, taip tik iš kokybiškų maisto produktų galite sukurti sveiką mitybos planą.

Gaminkite namuose. Ruošdami maistą patys, o ne valgydami kavinėse (ar juo labiau rinkdamiesi pusgaminius) galėsite kontroliuoti, kokie ingredientai įeina į patiekalą, kiek jame yra kalorijų. Internete gausu sveikų ir skanių receptų idėjų!

Dalinkitės ketinimais. Kurdami sveikos mitybos įpročius įtraukite į tai artimuosius. Kartu siekti bendro tikslo visuomet lengviau ir linksmiau. Kai vienas norės pasiduoti pagundoms, kitas atves į doros kelią. Veiks ir sveika konkurencija. Švęsti pažangą, o ne tobulumą. Sveikos mitybos įpročių laikymasis yra kelionė, o ne tikslas. Švęskite savo sėkmę, kad ir kokia maža ji bebūtų. Nesmerkite savęs dėl nesėkmių, o iš jų mokykitės. Sutelkite dėmesį į pažangą, ne į tobulumą.


Atminkite, nuoseklumas yra raktas į ilgalaikius pokyčius. Jeigu reikia paramos sveikos mitybos kelionėje, čia jus lydėti visuomet pasiryžę 7Pack specialistai!

Leiskite mums prisidėti prie jūsų gyvenimo būdo gerinimo. Subalansuokite savo mitybą ir pasirūpinkite savo organizmo našumu pasirinkdami vieną iš 7pack mitybos planų .

Būkite sveiki ir sėkmingi!
7pack.lt  – Tavo subalansuotos mitybos partneris

  • Krepšelis tuščias