Kalorijos ir maistingi maisto produktai

Ar teko kada susimąstyti, kas iš tiesų yra kalorijos?

Kalorijos – tai maisto energetinės vertės vienetai, kurie aprūpina organizmą energija šilumos pavidalu, kad mūsų kūnas galėtų veikti. Tai reiškia, kad palaikytume gyvybę, turime suvartoti tam tikrą kalorijų kiekį per parą. Bendras kasdien suvartojamų kalorijų skaičius priklauso nuo to, ar norite išlaikyti, numesti ar priaugti svorio. Taip pat ir kiti veiksniai turi įtakos, tokie kaip jūsų lytis, amžius, ūgis, svoris, aktyvumo lygis, medžiagų apykaita, sveikata. Papildomi veiksniai galintys turėti įtakos kiek kalorijų jūsų kūnas sunaudoja yra hormonai, kai kurie vaistai pvz., steroidai, vaistai nuo diabeto.

Nors bendras suvartojamų kalorijų kiekis yra svarbus, visos kalorijos nėra lygios. Renkantis maistą, kuriame gausu maistinių medžiagų ilgiau jausitės sotūs, suteiksite energijos kasdienei veiklai. Laikantis mitybos režimo padidėja energingumas ir darbingumas, lengviau palaikomas idealus kūno svoris.

Dalis painiavos su kalorijų skaičiavimu kyla vien dėl to, kad kalorijų skaičius nenusako, ar maistas yra maistingas. Jei maistas aprūpina kūną vitaminais, mineralais, skaidulomis ar baltymais, organizmas gauna daug maistinės vertės. Jei maiste nėra maistinių medžiagų, kalorijos jame vadinamos „tuščiomis kalorijomis“. Tuščios kalorijos gali sukelti alkio jausmą, padidinti potraukį maistui ir netgi padidinti nuovargį. Jų rasite perdirbtuose maisto produktuose, kuriuose yra pridėto cukraus, riebalų pertekliaus. Jie gali suteikti energijos, bet ne jums reikalingų skaidulų, vitaminų ir mineralų.

Taigi, kas yra maistingi maisto produktai?

  • Spalvingos daržovės, pavyzdžiui, lapinės salotos, ryškios paprikos, traškios morkos ar ridikai.
  • Liesa mėsa, pavyzdžiui, vištiena ar žuvis.
  • Suteikiantys skaidulų nesmulkinti grūdai, pavyzdžiui, avižiniai dribsniai, viso grūdo duona.
  • Švieži vaisiai.
  • Riešutai, sėklos ir kiti sveikų riebalų šaltiniai.

Tikime, jog maistas turi didelę galią, todėl siūlome mūsų mitybos planus, kurie kasdien atkeliaus šviežių, subalansuotų ir įdomių kombinacijų pavidalu. Mes su džiaugsmu rūpinamės Jūsų mityba, dėl to jau per pirmąjį mėnesį išbandysite net 75 skirtingus patiekalus. Mitybos planas padeda aprūpinti organizmą naudingomis medžiagomis bei subalansuoti kalorijų kiekį.

 

  • Krepšelis tuščias