Norite pasiekti tam tikrų svorio pokyčio tikslų ir turite klausimų? Kreipkitės į 7Pack mitybos specialistę Jeleną Zemlerub.
El. paštu [email protected] arba tel. +370 612 60 878.

Eikite į kalorijų skaičiuoklę ir sužinokite koks mitybos planas Jums tinkamiausias —> ČIA.


Noras numesti svorio ir pasiekti idealią figūrą verčia daugelį griebtis įvairių dietų ir lieknėjimo metodų, tačiau norint, kad svorio metimas būtų veiksmingas ir saugus, būtina laikytis vos kelių pagrindinių principų:

Turite sukurti kalorijų deficitą. Jūs turėtumėte suvartoti mažiau energijos nei išleidžiate per dieną. Tada ir tik tada svoris kris. Nei amžius, nei genetika, nei hormonų kiekis čia neapsprendžia.

Galima valgyti labai sveikus produktus, teisingai juos derinti, nevalgyti po 18 ir pan., bet jeigu suvartojamų kalorijų kiekis per dieną viršija mūsų išeikvojamą energiją – svoris augs, jeigu bus lygus – stovės vietoje, jeigu jis bus mažesnis – Jūs lieknėsite. Tai yra fizikos dėsnis!

Svarbu ne tik kalorijos, bet ir tai, iš ko jas gauname. Būtent baltymai, riebalai ir angliavandeniai. Kokybiškas, saugus sveikatai ir ilgalaikis rezultatas gaunamas tik tuomet, kai Jūsų mityba yra subalansuota pagal pagrindines maistines medžiagas. Galima sulieknėti laikantis kažkokios mono dietos (grikių, obuolių, varškės ir pan.), bet dėl tokių dietų jūsų sveikata ir grožis tikrai Jums nepadėkos.

Nepamirškite valgyti pakankamai baltymų. Daugelis žmonių to nepaiso. Dėl to dažnai numetus svorio, kūnas tampa suglebęs ir minkštas. Baltymai yra pagrindinė organizmo statybinė medžiaga. Dalyvauja raumenų, sausgyslių, organų ir odos kūrime, fermentų, hormonų, neuromediatorių ir įvairių molekulių, atliekančių daug svarbių funkcijų, sintezėje. Vidutinė norma lengvai sportuojant yra 1-1,5 gramo baltymų 1 kg kūno svorio. Jeigu sporto yra daug, baltymų kiekį reikia didinti iki 2 gramų 1 kg kūno svorio per dieną.

Nevenkite angliavandenių. Ypatingai sudėtinių. Angliavandeniai nėra blogis, jų reikia mūsų organizmui, mūsų skydliaukės normaliam funkcionavimui. Ir greitų angliavandenių mums irgi kartais reikia, tai leidžia atsipalaiduoti mūsų nervinei sistemai ir nepratrūkti nuo griežtų apribojimų. Ribokite paprastų angliavandenių kiekį: produktus, kurių sudėtyje yra aukščiausios rūšies miltų ir cukraus. Rinkitės sudėtinius, daug skaidulų turinčius angliavandenius: pilno grūdo kruopas, viso grūdo duoną, vaisius, daržoves, ankštinius. Skaidulos sulėtina greitį, kuriuo organizmas virškina angliavandenius: esi sotus, cukraus kiekis kraujyje stabilus.

Jokiais būdais neatsisakykite riebalų. Valgyti neriebų maistą norint numesti svorio yra taip pat juokinga, kaip vasarą dėvėti kailinius. Sustorėjama ne nuo riebalų, o nuo kalorijų pertekliaus. Ypatingai riebalai yra svarbūs moterims. Moterims jokiais būdais negalima nusileisti mažiau 1 gramo riebalų 1 kg kūno svorio. Priešingu atveju, ilgalaikėje perspektyvoje hormoniniai sutrikimai yra garantuoti.

Renkamės riebalus teisingai!

  • SAIKINGAI vartojame sočiuosius riebalus (riebi mėsa, riebūs pieno produktai, sviestas, sūriai, kokoso aliejus).
  • ATIDUODAME PIRMENYBĘ nesotiesiems riebalams (riešutai, sėklos, alyvuogės, nerafinuoti augaliniai aliejai, avokadas, riebi žuvis).
  • ATSISAKOME transriebalų (pramoniniai kepiniai, tortai, sausainiai, greiti užkandžiai, traškučiai, riešutai apvalkale, pramoniniai saldainiai, aliejuje keptas maistas, greitas maistas).

Kalbant apie kokybišką lieknėjimą, nepamirškime tokių dalykų kaip reguliarus fizinis aktyvumas, pakankamas kiekis vandens, kokybiškas miegas ir psichologinės gerovės palaikymas.

  • Krepšelis tuščias