10 priežasčių lėtinančių jūsų medžiagų apykaitą
10 priežasčių, lėtinančių jūsų medžiagų apykaitą

Siekdami geros fizinės būklės ir norėdami palaikyti optimalų svorį dažnai susimąstome, kaip pagerinti ir pagreitinti savo medžiagų apykaitą. Tačiau kartais nenorom darome klaidų, kurios gali sulėtinti medžiagų apykaitą ir apsunkinti norimų rezultatų pasiekimą.

Šiame straipsnyje apžvelgsime dažniausiai pasitaikančias klaidas ir pasiūlysime sprendimus, kaip jas ištaisyti.

1. Nepakankamas vandens suvartojimas
Gerti pakankamai vandens svarbu ne tik norint apsaugoti organizmą nuo dehidratacijos, bet ir palaikyti optimalią medžiagų apykaitą. Vandens trūkumas gali sulėtinti medžiagų apykaitą ar net sutrikdyti maisto virškinimą. Vandens rekomenduojama išgerti bent 8 stiklines per dieną, o priklausomai nuo fizinio aktyvumo kiekio ar oro temperatūros – ir daugiau.

2. Fizinio aktyvumo trūkumas
Sėdimas gyvenimo būdas gali gerokai sulėtinti medžiagų apykaitą. Reguliari mankšta padeda palaikyti raumenų masę ir gerina medžiagų apykaitą. Per savaitę rekomenduojama ne mažiau kaip 150 minučių vidutinio intensyvumo fizinės veiklos.

3. Miego trūkumas
Miego trūkumas gali sukelti hormonų disbalansą, o tai, savo ruožtu, neigiamai veikia mūsų medžiagų apykaitą. Siekite miegoti 7–9 valandas per naktį, kad išlaikytumėte sveiką metabolizmą.

4. Pusryčių atsisakymas
Pusryčiai yra svarbiausias dienos valgis, kuris pagreitina jūsų medžiagų apykaitą. Per valandą nuo prabudimo organizmas turi nustatyti tinkamą medžiagų apykaitos tempą visai dienai. Optimalų medžiagų apykaitos greitį ateinančiai dienai padės nustatyti stiklinė vandens prieš valgį ir sveiki, maistingi pusryčiai.

5. Nesveika ir nesubalansuota mityba
Mityba, kurioje yra daug perdirbto maisto, pridėtinio cukraus ir hidrintų riebalų, gali neigiamai paveikti medžiagų apykaitą. Vietoj to rinkitės sveiką ir pagal makro elementus subalansuotą maistą, kuriame gausu daržovių, vaisių, liesų baltymų, sveikųjų riebalų ir sudėtinių angliavandenių.

6. Per mažas kalorijų kiekis
Norėdami numesti svorio, turite kontroliuoti kasdien suvartojamų kalorijų skaičių. Jų neturėtų būti daugiau nei jūsų kūnas gali sudeginti per dieną. Tačiau šiuo klausimu svarbi ir norma. Jeigu pradėsite vartoti labai mažai kalorijų, tai labai neigiamai paveiks medžiagų apykaitos greitį, nes jūsų organizmas tiesiogine prasme persijungia į bado režimą.

7. Angliavandenių atsisakymas
Angliavandenių apribojimas gali padėti greičiau pasiekti jūsų svajonių figūrą, tačiau nepamirškite, kad angliavandeniai yra ypatingai svarbūs mūsų organizmui. Ypač jei užsiimate fizine veikla. Griežtas angliavandenių apribojimas ne tik su laiku sulėtina jūsų bendrą medžiagų apykaitą, bet ir gali sutrikdyti tokių svarbių organų, kaip skydliaukė, veiklą. Todėl ribokite greituosius angliavandenius ir sutelkite dėmesį į sudėtingų angliavandenių vartojimą: ruduosius ryžius, pilno grūdo duoną, avižinius dribsnius, grikių košę, kietųjų kviečių makaronus ir bulves.

8. Mineralų ir vitaminų trūkumas
Kai vardan lieknos figūros pradedate badauti, atsikratote ne tik nereikalingų kilogramų, bet dėl skurdžios mitybos paliekate savo organizmą be jam taip reikalingų vitaminų ir mineralų. Vitaminų ir mineralų trūkumas ženkliai sumažina medžiagų apykaitos procesus, o tai galiausiai sulėtina ir svorio metimo procesą, nuo kurio viskas ir prasidėjo.

9. Stresas
Ilgalaikis stresas gali sukelti miego sutrikimus, ko pasėkoje padidėja hormonas kortizolis. Kortizolio išsiskyrimo padidėjimas taip pat gali sulėtėti medžiagų apykaitą. Taip pat nuolatinis stresas skatina lėtinio nuovargio atsiradimą, kuris, savo ruožtu, taip pat lėtina metabolizmą. Kovoje su kasdiene įtampa ir stresu praktikuokite atsipalaidavimo metodus, tokius kaip joga, meditacija ir gilus kvėpavimas.

10. Sveikatos problemos
Kartais lėtą medžiagų apykaitą gali sukelti medicininės problemos, pvz., nepakankama skydliaukės veikla (hipotirozė), cukrinis diabetas ar įvairios autoimuninės ligos. Jeigu įtariate, kad galite turėti tokių sveikatos problemų, būtinai kreipkitės į šeimos gydytoją tiksliai diagnozei nustatyti.

Greita ir sveika medžiagų apykaita labiausiai priklauso nuo mūsų kasdienių veiksmų ir gyvenimo būdo pasirinkimų. Svarbu prisiminti, kad mes patys galime ją arba gerinti, arba sužlugdyti.

Tinkama mityba, reguliari fizinė veikla ir rūpinimasis savo sveikata gali ne tik pagreitinti medžiagų apykaitą, bet ir padidinti energijos lygį, sustiprinti imunitetą bei pasiekti tokią fizinę formą, apie kurią svajojame.

Prisiminkite, kad kiekvienas mažas žingsnelis link rūpinimosi savimi duoda didžiulę naudą mūsų organizmui. Jūsų kūnas yra ištikimiausias jūsų sąjungininkas, todėl skirdami jam reikiamą dėmesį jūs sukuriate pagrindą ilgam, laimingam ir sveikam gyvenimui.

Leiskite ir mums įnešti indėlį į jūsų rūpinimosi savimi rutiną. Subalansuokite savo mitybą ir pasirūpinkite savo sveika medžiagų apykaita pasirinkdami vieną iš 7pack mitybos planų.

Būkite sveiki ir sėkmingi!
7pack.lt – Tavo subalansuotos mitybos partneris

 

  • Krepšelis tuščias