Kaip palaikyti mitybos ritmą per atostogas
Kaip palaikyti mitybos ritmą per atostogas?

Atėjus vasarai dažnai susimąstome, kaip formuoti savo mitybą atostogų metu, ar reikia apskritai galvoti apie mitybos rutiną kelionių metu ir pan.

Dažniausiai žmonės, kurie meta svorį, augina raumenis arba savo kasdieniniame gyvenime laikosi sveikos mitybos principų, šiuo klausimu pasidalina į dvi ganėtinai kategoriškas „stovyklas“. „Viskas arba nieko“ – dažniausiai toks paveiksliukas susidėlioja žmonių galvose.

Viena grupė žmonių visiškai „pasileidžia plaukus“ ir su kaupu mėgaujasi kelionių teikiamais malonumais – „viskas įskaičiuota“, desertai, ledai, alkoholis ir kiti panašūs dalykai visų atostogų metu, ko pasekoje atostogautojai grįžta su „+“ svarstyklių ekranėlyje.

Kita grupė žmonių net atostogų metų griežtai kontroliuoja kiekvieną suvalgytą kąsnelį, neragauja maisto, kurio negali įsivertinti savo mitybos rutinoje, ir tokiu būdu netenka galimybės susipažinti ir pasimėgauti kitų šalių ir kultūrų virtuvėmis.

Šiame straipsnyje 7Pack mitybos specialistė ir visa komanda pasidalins savo požiūriu į mitybą kelionėse, kad atostogų metu galėtumėte atsipalaiduoti nuo kalorijų skaičiavimo ir tuo pačiu nepergyventi dėl papildomai priaugtų kilogramų.

Galimos mitybos strategijos

Taigi, jeigu esate kelyje link savo svajonių figūros arba jau pasiekėte savo išsvajotą kūno formą ir norite ją išlaikyti, kelionėse galite laikytis 3 mitybos strategijų:

1. Pasiimti su savimi į kelionę bent minimalų įprastų maisto produktų kiekį, virtuvės svarstykles, maisto laikymo dėžutes ir kt., ir net kelionėje maistą gaminti patiems, viską atidžiai sverti ir skaičiuoti bei laikytis savo mitybos rutinos. Visa tai skamba beprotiškai, bet tikrai yra dalis žmonių, kurie tai daro.
2. „Cheat Day Every Day“. Tai reiškia, kad valgote ką norite ir kiek norite, visiškai pamiršdami savo dietą, kalorijų normą ir bet kokius subalansuotos mitybos principus.
3. Maitinatės laisvai, bet pagal savo kasdienės mitybos rutinos principus. Tai yra jūs žinote, kaip atrodo jūsų standartinė mityba pagal sudėtį ir kiekį, ir kelionės metu tiesiog palaikote panašų mitybos ritmą, bet jau nieko nesveriate ir neskaičiuojate. Kadangi savo „standartinę lėkštę“ laikysite galvoje, galėsite net ir restorane ar kavinėje parinkti kažką panašaus, kas nelabai sugadins jūsų dietą. Ir, be abejo, galėsite be sąžinės graužimo pasimėgauti kažkokiais tradiciniais tos šalies, kurioje atostogausite, patiekalais, tiesiog jais pakeisdami kažkurį savo valgymą.

Kokią strategiją pasirinkti?

Mūsų nuomone, pirmas ir antras variantai – tai labai dideli kraštutinumai.

Pirmas variantas neleis jums pilnai pailsėti ir pasimėgauti atostogomis, kadangi nuolatinė kontrolė laikys jus streso būsenoje. Taip, jūs nepažeisite savo dietos ir greičiau pasieksite savo tikslų, bet labai dažnai būtent psichologinė iškrova ir nedidelis atsipalaidavimas suteikia daugiau jėgų ir motyvacijos eiti gražaus ir sveiko kūno link, nuteikia produktyviam darbui ir padeda mažinti įtampą.

Antras variantas labai gerai padės atsipalaiduoti psichologiškai, bet jo pasekmės tikrai nepradžiugins. Dažniausiai po tokių atostogų žmonės grįžta su bent keliais kilogramais nereikalingų riebalų, užtinusiu veidu ir nelabai gera fizine savijauta. Toks mitybos būdas dažnai panaikina visas įdėtas pastangas į fizinės formas gerinimą iki atostogų.

7pack nuomone trečia mitybos strategija yra pati geriausia. Visos kelionės ar atostogų metu jausitės laisvai, nevaržysite savęs jokiais maisto svėrimais ir skaičiavimais, leisite sau kartas nuo karto pasimėgauti kažkokiu kasdienybėje neįprastu maistu, bet tuo pačiu metu nepanaikinsite visų savo iki atostogų pasiektų rezultatų. O jeigu dar ir aktyviai judėsite, o ne gulėsite paplūdimyje ar prie baseino, galite net pagerinti savo rezultatus.

Kaip galima pagerinti savo savijautą ir fizinę formą kelionėse?

Atostogos, o ypač kelionės į naujas vietas ir šalis, yra puiki proga pailsėti nuo treniruočių režimo.

Kelyje savo tikslų link dažnai galime pasijausti įkaitais, o praleisdami treniruotes jaučiame kaltę. Bet būtent atostogos yra „legali“ proga pailsėti nuo įprastų savo treniruočių ir pakeisti jas kažkokia nauja neįprasta fizine veikla.

Pavyzdžiui, jeigu sportuojate treniruoklių salėje su svoriais, per atostogas iškeiskite savo treniruotes į lengvą bėgimą ir tempimo pratimus. Tai leis pailsėti jūsų raumenims, truputi juos „išsausins“ ir paruoš naujiems jėgos iššūkiams.

Jeigu įprastame gyvenime užsiimate tokiu sportu kaip joga ar pilatesas, per atostogas galite išbandyti vandenlenčių sportą, kur taip pat labai svarbus balansas, bet krūvis pasiskirsto visiškai kitaip. Tai jums leis geriau pajausti savo kūną ir jo galimybes.

Arba galite visai pailsėti nuo bet kokio sporto ir tiesiog būti aktyvūs – daug vaikščioti pėsčiomis, atrasti naujas įdomias vietas tiek savo šalyje, tiek užsienyje, mėgautis geru vasarišku oru, plaukioti, važinėti dviračiu arba riedučiais Kitaip tariant, tiesiog mėgautis savo atostogomis aktyviai.

Taigi, nuoširdi visos 7Pack komandos rekomendacija atostogoms – leiskite pailsėti savo kūnui ir protui, aktyviai mėgaukitės atostogų, o ypač kelionių, teikiamais malonumais, ragaukite naujus patiekalus ir semkitės įkvėpimo ateities planams ir siekiams.

O po atostogų grįžkite prie mitybos rutinos kartu su 7Pack mitybos planais.

Subalansuokite savo mitybą ir pasirūpinkite savo lengvu įsivažiavimu į valgymo ritmą pasirinkdami vieną iš 7pack mitybos planų ČIA.

Būkite sveiki ir sėkmingi!

7pack.lt – Tavo subalansuotos mitybos partneris

  • Krepšelis tuščias