Kodėl šviežiai išspaustos sultys – gera idėja?

Daržovės ir vaisiai yra labai svarbi sveikos ir subalansuotos mitybos dalis. Juose gausu vitaminų ir mineralų, cinko, folio rūgšties ir maistinių skaidulų.

Šviežios vaisių ir daržovių sultys yra skanus ir maistingas gėrimas, galintis turėti daug naudos mūsų organizmui ir sveikatai.

7pack nori supažindinti jus su šviežių vaisių ir daržovių sulčių įtraukimo į savo mitybą privalumais:

 1. Padidėjęs maistinių medžiagų įsisavinimas. Kai iš vaisių ir daržovių yra išspaudžiamos sultys, iš jų yra pašalinamos skaidulos, todėl organizmas lengviau pasisavina jose likusias maistines medžiagas. Tai reiškia, kad galite gauti didesnį maistinių medžiagų kiekį.
 2. Pagerėjęs virškinimas. Šviežiai spaustų sulčių vartojimas gali pagerinti virškinimą, aprūpinti organizmą lengvai virškinamomis maistinėmis medžiagomis, fermentais ir enzimais. Daržovių ir vaisių pakeitimas šviežiai spaustomis sultimis gali padėti sumažinti virškinimo problemas, tokias kaip pilvo pūtimas, vidurių užkietėjimas ir dujų kaupimasis, kurios gali atsirasti tuomet, kai žmogus pradeda vartoti daug sveikų vaisių ir daržovių. Šiuo atžvilgių, šviežiai spaustos vaisių, o ypatingai daržovių, sultys gali būti kaip pereinamasis etapas didinant ląstelienos kiekį savo mityboje.
 3. Imuniteto stiprinimas. Šviežiose vaisių ir daržovių sultyse gausu vitaminų, mineralų ir antioksidantų, kurie gali padėti sustiprinti imuninę sistemą. Tai savo ruožtu gali padėti išvengti įvairių, ypatingai peršalimo, ligų. Taip pat didesnis naudingų medžiagų vartojimas gali paskatinti greitesnį pasveikimą, jeigu susirgote.
 4. Energijos šaltinis. Šviežiai spaustų sulčių gėrimas gali būti greitas ir lengvai prieinamas energijos šaltinis. Sultyse esantis natūralus cukrus gali greitai suteikti jums energijos bet kuriuo metu. Tai puikus būdas atsisakyti pridėtinio cukraus savo mityboje, kai norisi saldaus esant energijos trūkumui.
 5. Pagerėjusi odos būklė. Šviežiai spaustose sultyse esantys vitaminai ir antioksidantai gali padėti pagerinti odos sveikatą skatinant kolageno gamybą, mažinant uždegimą ir apsaugant nuo laisvųjų radikalų daromos žalos.
 6. Svorio mažinimas. Šviežiai spaustos sultys gali būti puikus papildymas svorio metimo planui. Ypač pavasarį ir vasarą, kai bundant gamtai norisi ko nors šviežio. Jomis galima pakeisti kurį nors užkandį dienos metu. Tik nepamirškite, kad šviežiai spaustose sultyse, ypač vaisių, yra daug cukraus, dėl to jas geriau vartoti pirmoje dienos pusėje.
 7. Uždegimų mažinimas. Daugelyje vaisių ir daržovių yra daug priešuždegiminių junginių, kurie gali padėti sumažinti viso kūno uždegimą. Tai gali padėti sušvelninti ligų, tokių kaip artritas, astma ir uždegiminė žarnyno liga, simptomus.
 8. Pagerėjęs protinis darbingumas. Šviežiai spaustose sultyse esančios maistinės medžiagos gali padėti pagerinti protinį darbingumą, koncentraciją, atmintį ir bendrą smegenų funkciją.

Kaip teisingai vartoti šviežiai spaustas sultis?

Šviežiai spaustos daržovių ir vaisių sultys yra labai naudingas patiekalas, bet reikia nepamiršti, kad esant tokioms ligoms kaip cukrinis diabetas, gastritas, skrandžio opaligė, jas vartoti nerekomenduojama.

7pack sultys

Norėdami papildyti vitaminų atsargas šviežiomis sultimis, turėtumėte žinoti, kad:

 • Sultys yra tas pats maistas, todėl reikia griežtai kontroliuoti suvartojamų sulčių kiekį per dieną. Optimalus kiekis yra 0,3 litro.
 • Kuo daugiau laiko praeina po sulčių išspaudimo, tuo daugiau sultys praranda gydomąsias savybes, todėl spėkite išgerti šviežiai spaustas sultis per 24 val. Išimtis yra burokėlių sultys. Jos turėtų pastovėti bent 2-3 valandas prieš vartojimą.
 • Šviežiai spaustas sultis geriausia gerti atskirai nuo valgio. Jomis mėgaukitės pusvalandį prieš arba po pagrindinio valgymo.
 • Išgėrę šviežiai spaustų sulčių, ypač rūgščių, nepamirškite išsiskalauti burnos, nes išsilaisvinusios vaisinės rūgštys neigiamai veikia dantų emalį.
 • Vaisių sultis naudinga maišyti su daržovių sultimis. Jos bus mažiau saldžios ir sveikesnės. Vaisių sultyse yra daugiau vitaminų, o daržovių sultyse – daugiau mineralinių medžiagų.

Įvairios sultys ir jų nauda:

 1. Morkų sultyse gausu vitamino A. Jos gerina apetitą, todėl netinka norintiems sulieknėti. Taip pat jos gerina virškinimą, praturtina organizmą antioksidantais.
 2. Pomidorų sultyse yra daug kalio, magnio ir geležies. Jos turi diuretinį poveikį ir padeda mažinti cholesterolį. Pomidorų sultyse yra daug likopeno, todėl jų vartojimas padeda sumažinti vėžio riziką.
 3. Obuolių sultys naudingos tiems, kurie dažnai serga kvėpavimo takų ligomis: bronchitu, laringitu. Skatina akmenų šalinimą iš inkstų, stiprina širdies ir kraujagyslių sistemą. Sudėtyje yra vitaminų A, B1, B2, B6, PP.
 4. Apelsinų sultyse gausu vitaminų C, A, E, K, B. Jos padės normalizuoti žarnyno veiklą, taip pat jas rekomenduojama vartoti sergant mažakraujyste.
 5. Greipfrutų sultys apsaugo nuo tulžies ir inkstų akmenų susidarymo. Padeda sergant ūmiomis kvėpavimo takų infekcijomis, ateroskleroze, hipertenzija.

Taigi, šviežiai spaustos vaisių ir daržovių sultys yra skanus ir maistingas gėrimas, galintis turėti daug naudos sveikatai. Šviežių sulčių įtraukimas į savo mitybą gali padėti pagerinti maistinių medžiagų įsisavinimą, virškinimą, imunitetą, energijos lygį, odos sveikatą, padėti koreguoti kūno svorį, mažinti uždegiminius procesus organizme ir gerinti protinę veiklą. Griebkite savo sulčiaspaudę ir pradėkite mėgautis šviežių sulčių privalumais jau šiandien!

O jeigu neturite laiko rūpintis sulčių gaminimu, perleiskite šį darbą 7pack! Jau nuo kitos savaitės galite užsisakyti šviežiai spaustas vaisių ir daržovių sultis prie savo išsirinkto mitybos plano. Subalansuokite savo mitybą ir pasirūpinkite savo sveikata pasirinkdami vieną iš 7pack mitybos planų kartu su šviežiai spaustomis sultimis ČIA.


Būkite sveiki ir sėkmingi!
7pack komanda

7pack.lt – Tavo subalansuotos mitybos partneris

 • Krepšelis tuščias