Populiarūs mitai apie sveiką mitybą ir virškinimą

Kai kalbame apie sveiką ir subalansuotą mitybą, labai dažnai išgirstame įvairių mitų apie žmogaus virškinimą. Šiandien aptarsime keletą populiarių mitų, vienaip ar kitaip susijusių su virškinamuoju traktu ir virškinimu.

Mitas Nr. 1
Valgio metu ir po jo negalima gerti, nes skysčiai praskiedžia skrandžio sultis ir tai pablogina virškinimą.
Tiesa:
Maisto transportavimas, virškinimas ir įsisavinimas nepriklauso nuo skysčių vartojimo valgio metu. Jeigu skysčiai nesuteikia jums diskomforto skrandyje – drąsiai gerkite mėgstamus gėrimus ir valgio metu.

Mitas Nr. 2
Naktį virškinamasis traktas turi pailsėti, todėl negalima valgyti prieš miegą.
Tiesa:
Galite valgyti bet kuriuo metu, net ir vidury nakties. Virškinimo traktas nepavargsta ir jam nereikia poilsio.  Virškinimas miego metu yra net aktyvesnis nei ką tik prabudus. Tačiau, jeigu kalbame apie lieknėjimą arba svorio kontrolę, turite atsižvelgti į bendrą kalorijų kiekį per parą, o valgydamas naktį žmogus dažnai praranda kontrolę ir suvalgo per daug.

Mitas Nr. 3
Norint pagerinti savo virškinimą būtina atsisakyti glitimo ir laktozės.
Tiesa:
Glitimo būtina atsisakyti tik esant celiakijai, alergijai kviečiams bei neceliakiniam jautrumui glitimui, o laktozės tik esant laktozės netoleravimui. Išvardintos problemos yra tikrai nedažnos.

Mitas Nr. 4
Aštrus maistas ir alkoholis skatina skrandžio opų vystymąsi.
Tiesa:
Skrandžio opos dažniausiai išsivysto dėl Helicobacter pylori bakterijos.

Mitas Nr. 5
Cholesterolio turinčio maisto vartojimas labai veikia cholesterolio kiekį kraujyje.
Tiesa:
Apie 20 % cholesterolio organizmas gauna su maistu, likusius 80 % gamina kepenys. Tuo pačiu metu kepenys gali sumažinti arba padidinti cholesterolio gamybą, priklausomai nuo žmogaus mitybos. Jei suvartojamo cholesterolio organizmo poreikiams nepakanka, jo gamyba kepenyse padidėja. Jei suvartojama per daug – kepenys pradeda gaminti mažiau cholesterolio.

Kokius dar mitus, susijusius su sveika ir subalansuota mityba, jūs žinote?

Likite sveiki kartu su 7pack!

  • Krepšelis tuščias