Priklausomybė nuo cukraus

Daugelis žmonių, kurie nori tapti sveikesni ir stengiasi subalansuoti savo mitybą, dažnai susiduria su tokia problema kaip “priklausomybė” nuo cukraus. Dažnas iš jų tiesiog įsitikinęs, kad jis negali be cukraus, bet 7 pack komanda nori išskaidyti šį mitą ir daugiau papasakoti apie dažniausias potraukio cukrui priežastis ir kodėl subalansuota mityba bei darbo/poilsio rutinos laikymasis mus veikia labiau nei manome.

Taigi, didelį potraukį cukrui lemia:

1. Nereguliari mityba, mitybos rutinos trūkumas.
Greiti ir labai lengvi pusryčiai arba dar blogiau pusryčių nebuvimas, valgymas paskubomis dieną, ko pasekoje prisivalgymas iki soties vakare ir dažnai dar papildomai desertas “ant viršaus”. Juk taip norisi apdovanoti save už sunkią dieną. Visa tai vyksta dėl to, kad dienos metu organizmas tiesiog gauna mažiau energijos negu jam reikia ir vakare jam natūraliai norisi pasiekti greitą gliukozės šaltinį – cukrų.⠀

2. Sudėtinių angliavandenių trūkumas mityboje.
Pagrindinis smegenų maistas yra gliukozė, todėl mūsų organizmui jos reikia. Jei dietoje nėra sudėtingų angliavandenių, organizmas natūraliai sieks gauti gliukozės iš kitų šaltinių – o lengviausias ir greičiausias būdas yra cukrus.

3. Baltymų ir riebalų trūkumas.
Baltymai ir riebalai yra labai svarbūs organizmui. Jeigu jų negauname pakankamai, tai organizmas negauna pakankamai energijos. Kai paprasti angliavandeniai sudaro mitybos pagrindą, organizmui nuolat trūksta energijos ir vyksta tas pats procesas kaip punkte Nr.1. Organizmas ieško greito energijos šaltinio – cukraus.

4. Stresas
Stresas yra senovinis evoliucijos mechanizmas be kurio žmogus nebūtų išgyvenęs, o pagrindinė organizmo, patiriančio stresą, užduotis – išgyventi bet kokia kaina, tai yra mobilizuoti visas organizmo jėgas, išmesti į kraują maksimalų gliukozės kiekį. Pagrindinis mūsų protėvių stresas buvo susijęs su išgyvenimu, tai yra kovok arba bėk. Streso būsena buvo trumpalaikė, o gliukozė iš kraujo buvo išnaudojama fizinei veiklai. Šiuolaikiniame gyvenime stresas yra nuolatinis mūsų palydovas ir mes negalime nuo jo pabėgti. Mūsų organizmas išskiria gliukozę į kraują ir prašo naujos, o lengviausias ir greičiausias būdas jai gauti – cukrus.

5. Miego trūkumas.
Energijos trūkumą, kuris atsiranda nuo miego trūkumo, mes bandome kompensuoti pačiu greičiausiu ir paprasčiausiu būdu – gliukoze.

6. Druskos perteklius mityboje.
Druska stimuliuoja skonio receptorius, jie aktyvuojasi ir prašo dar. Stipriausiai receptoriai reaguoja į druską ir cukrų, dėl to labai dažnai suvalgius greitojo maisto norisi suvalgyti ko nors saldaus.

Kaip matote, labai dažnai potraukis cukrui yra ne priklausomybė, o tiesiog mūsų blogi įpročiai ir nesureguliuotas gyvenimo būdas. Tačiau turime jums gerų naujienų – 7 pack komanda gali padėti jums pašalinti bent kelias priežastis, verčiančias dažniau pagalvoti apie ką nors saldaus, ir siūlo šiuos sprendimus:

  • Mitybos planai, susidedantys iš penkių valgymų – mes pasirūpinsime, kad nepraleistumėte pusryčių, pietų ir vakarienės, o taip pat pasimėgautumėte užkandžiu ir net desertu.
  • Mūsų racionai subalansuoti pagal visus makroelementus, tad gausite pakankamą kiekį baltymų, riebalų ir angliavandenių.
  • Mūsų patiekaluose yra optimalus druskos kiekis.
  • Išvengsite buitinio streso – jums nereikės rūpintis maisto pirkimo ir gaminimo klausimais.

Savo planą galite išsirinkti čia.

Likite sveiki kartu su 7pack!

  • Krepšelis tuščias