Svorio metimas: efektyviai, lengvai ir saugiai

Apie 45 % suaugusių pasaulio žmonių bando numesti svorio. Daugumai tai tampa itin alinančia ir laukiamų rezultatų neatnešančia užduotimi. Dalijamės patarimais, kurie padės atsikratyti nereikalingų kilogramų be jokių griežtų dietų.

Alinančioms dietos – NE
Dauguma įsitikinę, kad lieknėjant būtina laikytis griežtų dietų. Jų kasmet laikosi apie 45 mln. pasaulio gyventojų. 95 % dietos neveiksmingos arba atneša tik trumpalaikių rezultatų. Laikantis alinančių dietų rizikuojama ne tik tuo, kad organizmui pristigs būtinų maistinių medžiagų, bet ir įklimpti į valgymo sutrikimus. Dietų laikymasis tampa obsesiniu maždaug 35 % atvejų ir 20-25 % jų baigiasi valgymo sutrikimais. Kur kas sumaniau kūno svorį reguliuoti subalansuojant savo mitybą taip, kad ji atitiktų visas sveikos mitybos rekomendacijas, kartu didinant fizinį aktyvumą. Svoris kris pamažu, bet sveikai ir užtikrintai.

Mokslu patvirtinti patarimai
Dalijamės keletu moksliškai patvirtintų patarimų, kurie padės mesti svorį be jokio vargo, o svarbiausia sėkmingai ir saugiai.

Daugiau baltymų. Racioną praturtinant baltyminiu maistu greitėja medžiagų apykaita ir dėl to per dieną galima papildomai sudeginti 80-100 kcal. Baltymingas maistas ilgesniam laikui užtikrina sotumą, mažina persivalgymo, užkandžiavimo tikimybę. Kai kurios mokslinės studijos atskleidžia, kad tie žmonės, kurių mityba gausi baltymų, per dieną suvartoja net apie 400 kcal mažiau. Puikūs baltymų šaltiniai yra kiaušiniai, liesa mėsa, žuvis, ankštinės daržovės.
Neperdirbti produktai. Kuo daugiau raciono sudarys natūralūs neperdirbti produktai, tuo sveikiau ir palankiau svorio kontrolei. Valgydami tokį maistą išvengsite organizmui žalingų maisto priedų, papildomo cukraus, druskos, riebalų. Natūraliuose neperdirbtuose produktuose gausu maistinių medžiagų, skaidulų, kurios ilgam suteikia sotumo, gerina virškinimą, valo žarnyną.
Stop tam, ko nereikia. Namuose esantis maistas stipriai lemia mūsų mitybos įpročius, o kartu ir svorį. Natūralu, kad, jeigu virtuvės spintelėse pilna saldumynų, jų atsisakyti nepavyksta. Paprastas, bet veiksmingas patarimas: tiesiog nepirkite to, ko nederėtų valgyti. Taip elgtis bus lengviau, jeigu į parduotuvę keliausite su pirkinių sąrašu, sotūs, nepavargę. Ir jokių „tik šį kartą“, „suvalgysiu tik truputį“, „pasidėsiu atsargai“.
Daugiau vandens. Greičiausiai girdėjote, kad norint sulieknėti prieš valgymą rekomenduojama išgerti stiklinę vandens. Tai veikia, ypač vidutinio amžiaus ir vyresniems žmonėms. Alkį dažnai painiojame su troškuliu ir valgome, kai iš tiesų organizmas prašosi vandens. Antra, vanduo spartina medžiagų apykaitą: išgėrus 0,5 l vandens metabolizmas būna paspartėjęs iki 30 % ir tai trunka apie valandą. Taigi nieko papildomai nedarant sudeginama daugiau kalorijų.
Gliukomanano maisto papildai. Gliukomananas yra augalinės kilmės medžiaga, dažnai naudojama lieknėjimo preparatuose. Jos veiksmingumas įrodytas moksliškai. Tai yra iš leopardinio amorfofalo šaknų išgaunamos vandenyje tirpios skaidulos, kurios patekusios į skrandį išbrinksta ir ilgam suteikia sotumą. Taip pat mažina baltymų ir riebalų absorbciją, palaiko sveiką žarnyno mikrobiomą.
Maisto dienoraštis. Naudinga vesti maisto dienoraštį. Jis padeda pamatyti, kiek iš tiesų visko per dieną suvalgome, iš kur atkeliauja nereikalingos kalorijos. Dažnai nė nenumanome, kiek daug užkandžiaujame tarp pagrindinių valgių iki kol nepradedam to fiksuoti. Patogiausia naudoti maisto dienoraščiui skirtas mobiliąsias programėles. Dauguma jų padeda apskaičiuoti suvartotas kalorijas, maistinę vertę. Maisto sekimas padeda lengviau kontroliuoti mitybos įpročius, motyvuoja labiau stengtis, todėl suvartojama apie 15 % mažiau kalorijų.
Mažesnės lėkštės. Pradėjus valgyti iš mažesnių lėkščių suvalgoma iki 30-50 % mažiau maisto. Viskas paprasta: dedantis maistą norisi užpildyti visą lėkštę, tai teikia didesnį psichologinį pasitenkinimą nei pustuštė lėkštė. Kuo daugiau į prisikrauname, tuo daugiau ir suvalgome – vos 50 % žmonių nustoja valgyti pajutę sotumo jausmą, jeigu jų lėkštėje dar yra maisto.
Vanilės aromatas. Jeigu mėgstate aromatines žvakes bei smilkalus, patartina rinktis vanilės kvapo. Įrodyta, kad jis mažina potraukį saldumynams. Netgi galima su savimi nešiotis vanilės ankštį ir ją pauostyti kas kartą užsimanius kažko saldaus. Alkį slopina ir bananų bei obuolių aromatai.
Veidrodis ir mėlyna spalva valgomajame. Kai matome save valgančius, suvalgome mažiau ir esame linkę rinktis sveikesnius produktus. Todėl prieš valgomojo stalą naudinga pasikabinti veidrodį. Mūsų pačių atvaizdas veikia tarsi kitas mus „prižiūrintis“ asmuo. Dar viena gudrybė – mėlyni akcentai. Ši spalva slopina alkį – aplinkoje, kur dominuoja mėlyni atspalviai, suvalgoma apie 33 % mažiau maisto. Mėlyna spalva atrodo neskaniai, mat gamtoje labai mažai mėlynų valgomų gėrybių. Visiškai priešingą efektą turi raudona, geltona ir oranžinė spalvos, todėl jų valgomojo erdvėje reikėtų vengti.

Įdomu

  • 80 % svorį metančių žmonių tai bando daryti savarankiškai, nesikonsultuoja su specialistais.
  • 78 % sėkmingai svorio numetusių žmonių kasdien valgo pusryčius.
  • 80 % svorį metančių žmonių yra išbandę daugiau nei vieną dietą.
  • Save lieknėjimo metu reguliariai fotografuojantys žmonės svorį meta 70% sėkmingiau.

Leiskite mums prisidėti prie jūsų gyvenimo būdo gerinimo. Subalansuokite savo mitybą ir pasirūpinkite savo organizmo našumu pasirinkdami vieną iš 7pack mitybos planų.

Būkite sveiki ir laimingi!
7pack.lt – Tavo subalansuotos mitybos partneris

  • Krepšelis tuščias