pusryciai vaikams 7pack i namus
Pusryčiai vaikams. Kokia jų nauda?

Tinkamai subalansuoti pusryčiai – vienas svarbiausių dienos valgių padedančių vaikams sveikai pradėti kiekvieną dieną ir puiki priemonė tėveliams, norintiems įskiepyti vaikui sveiko gyvenimo įpročius.

Taigi, kokia gi ta pusryčių nauda?

Valgant pusryčius galima pagreitinti medžiagų apykaitą – procesą, kurio metu organizmas maiste esančias medžiagas paverčia energija. Pagreitėjus medžiagų apykaitai, kūnas pradeda deginti kalorijas. Vaikai praleidžiantys pusryčius dažniau turi bėdų su antsvoriu, nes kyla didelis noras užkandžiauti, valgyti saldumynus ir greitą maistą. Pusryčių praleidimas gali sąlygoti persivalgymą vėlesnio valgymo metu ar didelį alkio jausmą vėlai vakare.

Tinkamai subalansuotus pusryčius valgantys vaikai dažniausiai renkasi “sveiką” maistą visai dienai, o ilgalaikėje perspektyvoje savarankiškai maitinasi tinkamai ir yra sveikesni, neturi problemų su antsvoriu ar nutukimu.

Esant svorio problemoms pusryčiai padeda kontroliuoti norimus priaugti ar numesti kilogramus.

Pusryčius valgantys vaikai lengviau sukoncentruoja dėmesį ir yra darbingesni ugdymo įstaigose, lengviau atsimena pateiktą informaciją, yra fiziškai ištvermingesni dienos sukeltiems rūpeščiams, aktyvesni, mažiau irzlūs ir maištaujantys.

Ką rinktis vaikiškiems pusryčiams?

Svarbiausia užduotis aprūpinti vaikus pakankamu energijos ir maistinių medžiagų kiekiu atsižvelgiant į vaikų amžių.

Pusryčiams geriau rinktis sudėtinius angliavandenius, tokius kaip pilno grūdo košes, pilno grūdo duoną ar kitus produktus iš jų. Įtraukite šviežių ar džiovintų daržovių, vaisių ar baltymų turinčių produktų. Tai įtakos reikiamą skaidulinių medžiagų gavimą. Skirtingai nuo vaiko amžiaus rekomenduojamas skaidulinių medžiagų kiekis nuo 10g/d. iki 35 g/d.

Skirtingo amžiaus grupėms skirtingas dienos skaidulinių medžiagų kiekis:
• 1-3 m. vaikams 10-15 g/d.
• 4-10 m. vaikams 12-21 g/d.
• 11-14 m. vaikams 16-28 g/d.
• 15-17 m. paaugliams 19-35 g/d.

Svarbu atsiminti, kad baltymų gausu ne tik pieno produktuose, kiaušiniuose, mėsos ar žuvies produktuose, bet įvairiose sėklose, riešutuose, sojos gaminiuose. Juos galima valgyti pagardinus patiekalą ar tiesiog kaip užkanduką po pagarindinio pusryčių patiekalo keliaujant į ugdymo įstaigas. Vaikų mityboje didelę svarbą turi kalcio kiekis, todėl pusryčius galima praturtinti pieno gaminiais, žuvimi, tamsiai žaliomis daržovėmis, džiovintais vaisiais, sėklomis, ankštiniais produktais, riešutais.

Venkite cukraus ar gaminių, kuriuose gausu pridėtinio cukraus – tai įvairūs saldūs dribsniai, glaistyti varškės gaminiai, saldūs pieno gaminiai. Vaikams norintiems saldesnių pusryčių galima maistą gardinti džiovintais vaisiais, daržovėmis, natūraliomis sultimis ar džemais, pieno kokteiliais su vaisiais ar tiesiog glotnučiais, kitaip žinomais “smoothie”, iš tinkamai pasirinktų produktų.


Suprantame, kad dažnai tėveliams pritrūksta laiko tinkamai pasirūpinti savo vaikų pusryčiais, todėl 7pack siūlo vaikiškų pusryčių dėžutę užsisakyti į namus.

Subalansuoti, sveiki, gardūs pusryčiai darbo dienomis jūsų vaikučiams atneš daug džiaugsmo, o jums mažiau galvos skausmo ir daugiau gražių akimirkų prie pusryčių stalo. Vaikiškus pusryčius galite užsisakyti kaip priedą prie savo asmeninio plano. Dar neturite 7pack maisto prenumeratos? Savo mitybos planą galite išsirinkti ČIA.

7pack.lt – Tavo subalansuotos mitybos partneris

 

  • Krepšelis tuščias