Ar cukrų reikia visiškai išbraukti iš mitybos?

Jei propaguojame sveiką ir subalansuotą mitybą, ar turėtume visiškai pašalinti cukrų iš savo raciono?

Praeitą kartą jums daug pasakojome apie cukraus poveikį mūsų organizmui ir kokią žalą jis iš tikrųjų gali padaryti. Daugeliui galėjo iškilti klausimas – ar yra kažkoks saugus cukraus kiekis? Ar norint rūpintis savo sveikata jo teks visiškai atsisakyti?

7 pack komandos manymu pridėtinį cukrų tikrai reikėtų išbraukti iš mitybos. Primename, kad pridėtinis cukrus – tai bet koks cukrus, kuris buvo įdėtas į maistą gaminimo metu. Natūralus cukrus randamas gamtoje ir jau yra daugelyje maisto produktų. Natūraliai susidarančio cukraus yra visuose vaisiuose, nepriklausomai nuo jų vartojimo formos (šaldytų, šviežių, konservuotų, sulčių), įvairiuose pieno produktuose (laktozė), daugelyje daržovių.

Natūralaus cukraus turinčius produktus griežtai kontroliuoti nereikia, tiesiog juos reikia vartoti saikingai.

Pagal Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) normas pridėtinis cukrus turi sudaryti mažiau nei 5% nuo visos energijos suvartotos per parą. Tai yra iki 25-50 gramų per dieną suaugusiems.

PSO rekomenduojamos normos vaikams:
– vaikams nuo 10 iki 18 metų galima duoti ne daugiau kaip šešis arbatinius šaukštelius cukraus;
– nuo 3 iki 10 metų – ne daugiau kaip tris;
– jaunesniems nei 3 metų amžiaus – visiškai negalima cukraus.

Atkreipiame dėmesį, kad viename arbatiniame šaukštelyje yra maždaug 6 g cukraus.

Taip pat norime pažymėti, kad 7pack mitybos planai sudaryti taip, kad juose esantis cukrus neviršija PSO rekomenduojamų normų. Mūsų patiekaluose naudojamas tik iš natūralių šaltinių gaunamas cukrus, dėl to mūsų mitybos planai puikiai tinka tokių tikslų, kaip svorio metimas arba svorio palaikymas, siekimui. Sau labiausiai tinkantį planą galite išsirinkti čia.

Likite sveiki kartu su 7pack!

  • Krepšelis tuščias