Kodėl verta skaičiuoti kalorijas?

Praeitą kartą pakalbėjome apie tai, kaip apskaičiuoti savo kalorijų normą per dieną.  Bet jūs galite paklausti – “O kodėl man išvis reikia jas skaičiuoti? Aš galiu tiesiog nevalgyti garnyro per pietus arba atsisakyti vakarienės ir sėkmingai mesti svorį. Arba jeigu man reikia priaugti svorio – papildomai suvalgysiu bandelę po pietų”. Iš vienos pusės – būsite teisūs. Bet subalansuotos ir sveikos mitybos atžvilgiu – taip daryti tikrai nerekomenduojama.

Neginčytinas faktas – kalorijų skaičiavimas išvargina daugelį. Kai kurie atsisako tos minties net nepradėję, kažkas nustoja tai daryti po poros dienų ar po savaitės, kažkas iki pirmo savaitgalio ar susitikimo su draugais prie gausaus vaišių stalo, bet kai kuriems tai tampa įpročiu ir po
kažkurio laiko žmogus daugmaž pradeda orientuotis ką ir kiek reikia valgyti, kad nenukrypti nuo savo mitybos tikslų.

Galima pažymėti kelis atvejus, kuomet skaičiuoti kalorijas tikrai reikia, jeigu norite pasiekti tam tikro svorio pokyčio (numesti ar priaugti):

 • Jūs nieko nežinote apie kalorijas ir net neįsivaizduojate kiek baltymų yra tune, o angliavandenių – bulvėse.
 • Turite problemų su sotumo jausmu – esate įpratę valgyti iki tokios būsenos, kad dar kąsnis – ir pilvas suplyš 🙂 Arba valgyti labai greitai ir pajusti sotumą tik po kurio laiko, bet jau kartu su sunkumu skrandyje.
 • Prastai orientuojatės pojūčiuose – visą gyvenimą taip valgai, o dabar staiga reikia sumažinti kalorijas ir nežinai nuo ko pradėti (kiek sumažinti porciją, ką išimti/dėti ir t.t. .): „Jei noriu mirti iš bado, ar tai reiškia, kad viską darau gerai?“ 🙂
 • Turite baimę, kad papildomas gramas „uždrausto“ produkto jus pastorins.

  Tokiais atvejais skaičiuodami kalorijas: 
 • Galite tiksliai orientuotis į šiandien suvalgyto maisto kiekį ir kokybę – ar suvalgėte savo kalorijų normą per dieną, ar gavote pakankamai baltymų, riebalų ir angliavandenių, o jei persistengėte, tai kiek, ką rytoj galite pakeisti, kad subalansuoti savo makroelementų poreikį ir pan.
 • Skaičiavimas padeda kontroliuoti procesą, išlaikyti ramybę ir garantuoti rezultatą.
 • Jūsų mityba tvarkinga – reguliariai valgote baltymus, riebalus, nepersistengiate su paprastais angliavandeniais.
 • Jeigu jūsų tikslas yra svorio metimas – 100% kontroliuojate kalorijų deficitą, vadinasi, jūs 100% numetate svorio.

Labai daug žmonių net nepradeda skaičiuoti kalorijų, nes galvoja, kad jie visą gyvenimą turės tai daryti. Tačiau tai tikrai netiesa – skaičiuodami kalorijas bent mėnesį jūs suprasite, kiek ir ko jums reikia valgyti siekiant savo tikslų, išmoksite skaityti ir suprasti produktų sudėtį, pradėsite orientuotis savo porcijų dydžiuose ir galiausiai galėsite prieiti prie intuityvaus valgymo. O gal ir ne… Galbūt jums tai patiks ir taps įpročiu 🙂

Tačiau jeigu matote, kad tikrai pats nesugebėsite ar neprisiversite užsiimti kalorijų skaičiavimu ir sekimu, turime jums gerą žinią – 7pack ateis į pagalbą ir viską padarys už jus 🙂 Galėsite būti tikri, kad valgysite skaniai ir įvairiai, o jūsų mityba bus subalansuota.

Likite sveiki kartu su 7pack!

Savo mitybos planą galite išsirinkti ČIA.

 • Krepšelis tuščias