Misija – islikti sveikiems ziema 7pack. Kokia mityba tinkama ziema
Misija – išlikti sveikiems žiemą

Žiema dažnai vadinama ligų sezonu. Atšiaurios oro sąlygos, aplink sklandantys virusai, daugiau laiko uždarose patalpose, lauke ilgai tvyranti tamsa – visa tai padaro organizmą mažiau atsparų ligų sukėlėjams. Kaip rūpintis savimi, kad šaltymečiu išliktumėte sveiki ir energingi?

Daugiau sezoninių produktų

Į kasdienę mitybą įtraukite daugiau sezoninių vaisių ir daržovių. Tai – citrusiniai vaisiai, kopūstai, saldžiosios bulvės, burokėliai, morkos ir kiti šakniavaisiai, ankštinės daržovės. Nepamirškite raugintų produktų, jie ypatingai palankūs sveikatai dėl probiotikų! Sezoniniai produktai aprūpins organizmą būtiniausiais vitaminais ir mineralinėmis medžiagomis, kas labai svarbu stipriam imunitetui.

Skysčių svarba

Vasarą skysčių vartojame daugiau, nes karštyje labiau troškina, norisi atsigaivinti. Visgi skysčiai organizmui tokie pat svarbūs ir žiemą. Sausas patalpų oras bei šildymas didina dehidratacijos riziką. Šaltymečiu galite gerti daugiau žolelių arbatų – jos ne tik palaikys skysčių pusiausvyrą organizme, bet ir maloniai šildys, stiprins organizmą ir netgi padės užklupus pirmiesiems peršalimo simptomams. Tam ypač naudingos čiobrelių, liepžiedžių, medetkų, aviečių lapų arbatos. Jas galite gardinti imbieru, citrina, medumi – bus dar gardesnės ir naudingesnės.

Maisto papildai

Idealiu atveju visos maistinės medžiagos turėtų būti gaunamos kartu su maistu, tačiau pastebėta, kad žiemą mūsų racionas būna toks, kad vitaminų ir mineralų dažnai ima stigti. Todėl verta pagalvoti apie imunitetą palankiai veikiančių maisto papildų vartojimą. Siekiant sustiprinti organizmo atsparumą ligoms itin reikšmingas vitaminas D (jo trūksta daugumai lietuvių), C, E, cinkas, geležis (dažnai trūksta moterims), selenas.

Sveikieji riebalai

Riebalai dažnai laikomi vengtinu dalyku, tačiau iš tiesų jie mūsų organizmui gyvybiškai būtini. Žiemą netgi labiau, nes organizmui tenka atlaikyti atšiaurias aplinkos sąlygas. Svarbiausia į racioną įtraukti daugiau sveikųjų riebalų šaltinių: riebiųjų žuvų, riešutų , sėklų, avokadų, augalinio aliejaus. O gyvulinės kilmės riebalus derėtų vartoti kuo saikingiau, nes tai yra pagrindinis sočiųjų riebalų šaltinis. Pastarieji didina širdies ir kraujotakos ligų, vėžio, sąnarių negalavimų bei kitų pavojingų būklių riziką.

Fizinis aktyvumas

Dauguma žmonių pripažįsta, kad šaltymečiu gyvena gerokai sėsliau nei vasarą. Tai neigiamai veikia ne tik figūrą, bet ir sveikatą, nes nepakankamas fizinis aktyvumas yra vienas didžiausių ligų sukėlėjų. Todėl būtina net ir žiemą kuo daugiau laiko leisti gryname ore, kasdien bent 20 min. pasivaikščioti. 3-4 kartus per savaitę rekomenduojama mankštintis. Tai gali būti bet kokia jums patinkanti intensyvesnė fizinė veikla, trunkanti bent 30 min.: plaukimas, sportas treniruoklių salėje, šokių treniruotės, pilatesas, joga ar kt. Fizinis aktyvumas gerina kraujotaką, medžiagų
apykaitą, slopina stresą, todėl teigiamai veikiamas visas organizmas, subalansuojamas ir imunitetas. Įrodyta, kad reguliariai sportuojantys žmonės apie 40 % rečiau serga infekcinėmis ligomis.

Streso suvaldymas

Dauguma žmonių pastebi, kad šaltasis ir tamsusis metų laikas neigiamai veikia jų nuotaiką . Todėl žiemą kaip niekad svarbu skirti laiko atpalaiduojančiai veiklai, padėsiančiai suvaldyti stresą. Naudinga išbandyti meditaciją, gilaus kvėpavimo pratimus, sąmoningo dėmesingumo praktikas. Tai padeda atgauti vidinę pusiausvyrą, mažina streso hormonų koncentraciją organizme. Tinka ir paprastesnės kasdienės atpalaiduojančios veiklos: gulėjimas šiltoje vonioje, knygos skaitymas, susitikimas su draugais, pasivaikščiojimas gamtoje… Ne mažiau reikšmingas kokybiškas miegas – 7- 8 val. per naktį. Sveikas kūnas prasideda nuo sveikų minčių ir gero poilsio!

Šildanti ir imunitetą stiprinanti sriuba

7Pack komanda siūlo išbandyti šią šildančią ir organizmą stiprinančią imbierinę morkų sriubą. Ji idealiai subalansuota žiemai!

3-4 porcijos
100 ml – 157 kcal
Ruošti 45 min.

  • Šaukštas alyvuogių aliejaus
  • Pusė svogūno
  • Druskos ir maltų juodųjų pipirų pagal skonį
  • 3 česnako skiltelės
  • 450 g morkų
  • Šaukštelis tarkuoto imbiero
  • Šaukštelis obuolių sidro acto
  • 750 ml daržovių sultinio
  • Šaukštelis klevų sirupo
  • Kokosų pieno pagardinimui (nebūtina)

GAMINIMAS

Keptuvėje įkaitinti aliejų, suberti smulkintus svogūnus. Juos pagardinti druska bei pipirais ir pamaišant kepti, kol suminkštės, taps skaidrūs. Tada suberti smulkiai kapotą česnaką ir smulkiais kubeliais pjaustytas morkas. Pakepti dar 8-10 min. Įmaišyti imbierą, obuolių sidro actą, supilti sultinį. Viską užvirinti, tuomet sumažinti ugnį ir virti apie 30 min. Sutrinti elektriniu trintuvu iki vientisos tyrės. Įmaišyti klevų sirupą. Patiekiant galima pagardinti kokosų pienu.


Leiskite mums prisidėti prie jūsų gyvenimo būdo gerinimo. Subalansuokite savo mitybą ir pasirūpinkite savo organizmo našumu pasirinkdami vieną iš 7pack mitybos planų .

Būkite sveiki ir laimingi!
7pack.lt  – Tavo subalansuotos mitybos partneris

  • Krepšelis tuščias