7pack l karnitinas nauda
Viskas ką reikia žinoti apie L-karnitiną

Šiandien sporto mityba ir įvairūs maisto papildai vis labiau populiarėja. Kartais tarp informacijos gausos labai sunku pasimesti.

7Pack komanda kartu su PINKPHARMA kolektyvu nori supažindinti jus su tokiu maisto papildu kaip L–karnitinas ir labai paprastai paaiškinti, kuo šis papildas gali būti jums naudingas.

Apie L – karnitiną paprastai

Mūsų organizme kiekvieną sekundę vyksta tūkstančiai procesų. Tarp jų ir L – karnitino gamyba. Pastarasis labai svarbus kūno energijos gamybos procese. L – karnitinas yra amino rūgštis atsakinga už tai, kad energijos „gaminimo“ metu sočiosios riebalų rūgštys nukeliautų į mūsų ląstelėse esančias mitochondrijas, kur jos būna panaudojamos kaip „degalai“ mūsų organizmui – energijai.

L – karnitino taip pat galima gauti iš tam tikrų maisto produktų, pavyzdžiui:
1. Raudona mėsa: jautiena, ėriena ir kiauliena.
2. Žuvis: menkė, lašiša.
3. Pieno produktai: pienas, sūris, natūralus jogurtas.
4. Avokadas.
5. Sojos pupelės yra geras L – karnitino šaltinis vegetarams ir veganams.

O norintiems L – karnitino gauti papildomai, galima rinktis ir specializuotus maisto papildus.

Kokią naudą mums duoda L – karnitinas?

1. Pagerina sportinius rezultatus: įrodyta, kad L – karnitino papildai pagerina sportinę veiklą, padidindami energijos gamybą ir sumažindami raumenų pažeidimus. Šis junginys padeda pagerinti ištvermę, leisdamas sportininkams geriau atlikti ilgalaikius pratimus.
2. Skatina svorio metimą: nustatyta, kad L – karnitino papildai skatina svorio metimą didindami organizmo gebėjimą deginti riebalus. Jis veikia pernešdamas riebalų rūgštis į mitochondrijas, kur jos naudojamos kaip kuras energijai gaminti. Be to, nustatyta, kad L – karnitinas slopina apetitą ir mažina potraukį maistui, todėl lengviau laikytis kalorijų deficito turinčios dietos.
3. Palaiko širdies sveikatą: įrodyta, kad L – karnitino papildai gerina širdies sveikatą, mažindami uždegimą ir oksidacinį stresą. Taip pat nustatyta, kad jis sumažina širdies ligų riziką, nes pagerina kraujotaką ir mažina kraujospūdį.
4. Padeda valdyti diabetą: pastebėta, kad L – karnitino papildai padeda valdyti diabetą, nes pagerina gliukozės įsisavinimą ir jautrumą insulinui. Jis veikia padidindamas gliukozės transportavimą į ląsteles, kur ji gali būti naudojama energijai gaminti.
5. Palaiko smegenų sveikatą: pastebėta, kad L – karnitino papildai palaiko smegenų sveikatą gerindami pažinimo funkciją ir mažindami su amžiumi susijusį protinės veiklos nuosmukį. Jis pagerina smegenų kraujotaką ir padidina neurotransmiterių, būtinų pažinimo funkcijai, gamybą.

Rekomenduojamas L – karnitino vartojimas

Kiek kasdien suvartoti L – karnitino priklauso nuo individualių poreikių. Žemiau esančios rekomendacijos yra bendrinės – kiekvienas asmuo turėtų atkreipti dėmesį į savo dietologo, trenerio ar gydytojo išsamesnę būklės analizę bei rekomendacijas. Siekiantiems numesti svorio ir aktyviai sportuojantiems, rekomenduojama vartoti 2 – 3 g L – karnitino per dieną. Siekiantiems gerinti širdies ir kraujagyslių sistemos sveikatą, rekomenduojama paros norma yra 1 – 3 g. Pastaruoju atveju verta atkreipti dėmesį į L – karnitino mišinius su polifenoliais, kurie dar papildomai padeda kovoti su uždegimo procesais organizme, gerina kraujo kūnelių susitraukimo ir išsiplėtimo funkciją ir netgi gali padėti mažinti kraujo spaudimą.

Galimas L – karnitino papildų šalutinis poveikis:

L – karnitino papildai paprastai yra saugūs daugumai žmonių, kai jie vartojami rekomenduojamomis dozėmis. Tačiau kai kurie žmonės gali patirti šalutinį poveikį, įskaitant:

  • Pykinimas ir vėmimas
  • Viduriavimas
  • Pilvo spazmai
  • Galvos skausmai
  • Nemiga

Svarbu nepamiršti, kad L – karnitino maisto papildo vartojimas negali pagerinti jūsų būsenos savaime.

Pirmoje vietoje visada bus sveika ir subalansuota mityba bei fizinis aktyvumas, o L – karnitinas tik juos papildys ir pagerins.


Subalansuokite savo mitybą ir pasirūpinkite savo sveikata pasirinkdami vieną iš 7pack mitybos planų ČIA.

Būkite sveiki ir sėkmingi!
7Pack komanda kartu su pinkpharma.lt

7pack.lt – Tavo subalansuotos mitybos partneris

  • Krepšelis tuščias