pasiruosk vasarai su 7pack tyrimas svorio mazinimui
Tyrimas: Mitybos, su apskaičiuotu kaloringumu, įtaka svorio mažinimui

Šiuolaikiniame pasaulyje problemos, susijusios su antsvoriu ir nutukimu, tampa vis aktualesnės ir plačiai paplitusios. Sėdimas gyvenimo būdas, mažas fizinis aktyvumas ir netinkama mityba tapo daugelio žmonių įpročiu. Dėl šios priežasties susiduriame su vis didėjančiu žmonių, kenčiančių nuo perteklinio svorio ar net nutukimo, skaičiumi. Per didelis kūno svoris ir nutukimas yra susiję su didesne rizika susirgti daugybe ligų, tokių kaip širdies ir kraujagyslių ligos, 2 tipo diabetas, aukštas kraujo spaudimas, net tam tikros vėžio formos ir kitos lėtinės ligos. Šios padažnėjusios sveikatos problemos turi labai didelę įtaką žmonių gyvenimo trukmės sutrumpėjimui ir gyvenimo kokybės pablogėjimui. Be sveikatos problemų, problemos su viršsvoriu gali turėti įtakos socialinei ir emocinei gerovei, nes labai dažnai žmonės su viršsvoriu susiduria su žema saviverte, depresija ir socialine izoliacija. Būtent todėl supratimas apie efektyvų svorio valdymą šiuolaikinėje visuomenėje tampa vis svarbesniu.

Mūsų laikotarpiui būdinga didelė mitybos įvairovė: veganizmas, vegetarizmas, angliavandenius ribojančios, baltymus pabrėžiančios, ketogeninės ir kitos dietos. Bet problema yra tame, kad daugelis šių dietų numato savyje tam tikrų, žmogaus sveikatai svarbių, produktų grupių stiprius apribojimus. Atsisakydamas arba stipriai apribodamas tam tikrų produktų, žmogus gali negauti jo organizmo sveikatai svarbių maistinių medžiagų. Grįžęs po tokių dietų prie savo įprastos mitybos, žmogus dažniausiai susigrąžina visus numestus kilogramus ir pajaučia nusivylimą savimi.

UAB „7Pack“ sveiko maisto rinkoje dirba jau daugiau nei septynerius metus ir drąsiai gali vadinti save šios rinkos lydere ir inovatore. Kompanija siūlo savo klientams daug įvairių sveiko ir subalansuoto maisto planų ir vienas iš variantų, pagal kuri žmonės gali rinktis mitybos planą, yra kalorijų skaičius.

Kontroliuojant svorį svarbiausia yra energijos balansas

UAB „7Pack“ mitybos specialistės Jelenos Zemlerub ir visos komandos nuomone, vienas iš pagrindinių veiksnių, įtakojančių organizmo sveikatą ir kūno svorio pokyčius, yra energijos balansas – skirtumas tarp suvartotų ir išnaudotų kalorijų kiekio. Jų požiūris remiasi teorija, kad būtent atidus suvartojamų kalorijų kiekio skaičiavimas ir kontrolė per dieną, o ne skirtingų maisto grupių išmetimas iš raciono, leidžia pasiekti pageidaujamą svorio mažėjimą.

Norėdama pagrįsti savo požiūrį į svorio kontrolę ir mažinimą, UAB „7Pack“ šių metų balandį surengė projektą „Pasiruošk vasarai kartu su 7Pack“. Šio projekto tikslas buvo ištirti maisto su apskaičiuotu kaloringumu įtaką efektyviam svorio mažinimui ir parodyti, kad vien tik mitybos pagalba galima pasiekti gerų svorio mažinimo rezultatų.

Kodėl kalorijų kiekis yra svarbiausia

Mityba su apskaičiuotu kaloringumu remiasi idėja, kad norint numesti svorį, būtina suvalgyti mažiau kalorijų nei jų išeikvoji paros metų įprastam gyvenimui, darbui, fiziniam aktyvumui ir t.t. Šis valgymo principas leidžia sudaryti paros kalorijų deficitą ir tokiu būdu padeda mažinti svorį. Svarbu pabrėžti, kad šis mitybos principas veikia tik ilgalaikėje perspektyvoje, t.y. efektyviam ir ilgalaikiam svorio mažinimui nedidelio kalorijų deficito reikia laikytis ilgesnį laiką.

Svarbi šio požiūrio dalis yra tinkamas individualaus kalorijų poreikio nustatymas. Individualus kalorijų poreikis priklauso nuo tokių veiksnių kaip lytis, amžius, ūgis, svoris, fizinio aktyvumo lygis ir medžiagų apykaitos ypatybės. Individualūs mitybos planai, sukurti arba parinkti atsižvelgiant į šiuos veiksnius, leidžia veiksmingai kontroliuoti suvartojamo maisto kaloringumą ir tokiu būdu kontroliuoti kūno svorį.

Moksliniai tyrimai rodo, kad maisto su apskaičiuota kaloringumu valgymas yra veiksmingas svorio mažinimo įrankis. Kalorijų kontrolė užtikrina palaipsniui ir nuolat mažėjantį svorį, mažindama maistinių medžiagų trūkumo ir susijusių ligų riziką. Be to, šis požiūris skatina sveikų įpročių formavimąsi ir sąmoningą mitybos požiūrį.

Kaip vyko projektas „Pasiruošk vasarai kartu su 7Pack“

UAB „7Pack“ projektas „Pasiruošk vasarai kartu su 7Pack“ buvo atliktas siekiant ištirti, kaip kalorijų skaičiavimas veikia svorio mažinimą.

Projektui buvo atrinkta 17 dalyvių, turinčių įvairius pradinio svorio rodiklius ir skirtingus mitybos įpročius. Visą projekto kelią „praėjo“ ne visi, 4 dalyviai neatlaikė ir nutraukė dalyvavimą.

[Projekto laimėtoja Kristina]

Kiekvienam dalyviui 4 savaičių bėgyje pagal jo kalorijų poreikį buvo pristatomas UAB „7Pack“ pagamintas maisto rinkinys su apskaičiuotu kaloringumu. Savaitgaliais dalyviai maitinosi patys pagal UAB „7Pack“ mitybos specialistės Jelenos Zemlerub jiems individualiai pritaikytas mitybos programas. Kiekvienas dalyvis gavo asmeniškai pritaikytą mitybos planą, kuris buvo nuolat stebimas ir kontroliuojamas per visą projekto laikotarpį.

Projekto pradžioje ir pabaigoje dalyviai turėjo išmatuoti ir pateikti savo fizinius parametrus: kūno svorį, krūtinės, liemens ir klubų apimtis bei nuotraukas.

Per 4 savaites buvo pasiekti puikūs rezultatai. Beveik visi dalyviai sėkmingai sumažino kūno svorį nuo 1,5 iki 6 kg, priklausomai nuo pradinio nereikalingų kilogramų skaičiaus. Vienos dalyvės svoris nepakito, tačiau projekto eigoje jos liemens ir klubų apimtys sumažėjo ir kūno proporcijos vizualiai pasikeitė.

svorio metimas su mityba

[Projekto dalyvė]

svorio metimas lengvai

[Projekto dalyvė]

Be abejo, dalyvių pasiektus rezultatus labai paveikė jų pačių savikontrolė ir pasiryžimas. Kai kurie dalyviai, pasibaigus projektui, prisipažino, kad ne visada sąžiningai laikėsi nustatytų mitybos taisyklių ir kartas nuo karto pasmaližiaudavo. Tokie „nusižengimai“ be abejo mažino kalorijų deficitą ir trukdė dalyviams siekti savo numatytų tikslų.

UAB „7Pack“ įgyvendinto projekto rezultatai leidžia padaryti išvadas, kad tikslus suvartojamo maisto kalorijų skaičiavimas (užsakant 7Pack mitybos planą arba gaminant pačiam pagal individualizuotą mitybos programą) gali būti veiksmingas būdas pasiekti stabilų svorio mažinimą. Dėl kontroliuojamo kalorijų kiekio maiste, dalyviai galėjo gauti optimalų maisto kiekį, tenkinantį jų poreikius, gauti visas reikalingas maistines medžiagas, tuo pačiu metu sukurdami reikiamą kalorijų deficitą ir palaipsniui mesdami svorį. Tai leido jiems pasiekti savo tikslus be pernelyg didelių apribojimų ar alkio jausmo.

Kalorijų skaičiavimas taip pat padėjo dalyviams sąmoningiau pažiūrėti į savo mitybą. Viso projekto metu dalyviai gavo daug informacijos apie produktų kaloringumą ir maistinę vertę, galų gale pažiūrėjo kaip atrodo jiems reikalingas porcijos dydis ir tokiu būdu galėjo priimti racionalius sprendimus dėl savo mitybos įpročių pokyčių ateityje.

Kai kurios dalyvės mielai sutiko pasidalinti savo įspūdžiais apie projekto eigą ir savo pasiektus rezultatus tiesioginiame eteryje UAB „7Pack“ Instagram paskyroje. Visą transliaciją galite pamatyti paspaudę žemiau esančią nuorodą:

Instagram.com

Projekto „Pasiruošk vasarai kartu su 7Pack“ rezultatai patvirtina, kad maisto kalorijų skaičiavimas gali būti veiksmingas įrankis svorio mažinimui jeigu jo laikomasi nuosekliai ir sąžiningai. Šis projektas suteikė vertingos informacijos tiems, kurie siekia kontroliuoti savo svorį ir sąmoningiau priimti sprendimus dėl savo mitybos.

Kalorijų skaičiavimas – už ar prieš?

UAB „7Pack“ mitybos specialistės Jelenos ir visos komandos teigimu, vienareikšmiškai „Už“. „Kalorijų kiekio kontrolė leidžia tiksliau reguliuoti organizmo energijos balansą, kuris yra pagrindinis veiksnys siekiant pasiekti ir išlaikyti sveiką svorį. Kai sąmoningai stebime savo raciono kaloringumą, pageriname gebėjimą kontroliuoti suvartojamos maisto porcijas ir sudėtį. Kalorijų skaičiavimas priverčia mus labiau domėtis maisto sudėtimi, jo energetine ir maistine verte ir, gautų žinių pagrindu, daryti protingesnius pasirinkimus formuojant savo mitybą“.

Yra daug tyrimų, kurie patvirtina kalorijų skaičiavimo efektyvumą siekiant svorio mažinimo tikslų. Štai keletas tik keletas iš jų:

  • 2009 m. New England Journal of Medicine paskelbtame tyrime nustatyta, kad dalyviai, kurie stebėjo ir kontroliavo suvartojamų kalorijų kiekį, numetė daugiau svorio nei tie, kurie nekontroliavo kalorijų.
  • 2014 m. žurnale Obesity Reviews paskelbta meta analizė surinko 29 tyrimų, kuriuose dalyvavo daugiau nei 7000 dalyvių, duomenis. Tyrimo autoriai padarė išvadą, kad kalorijų kontrolė yra veiksmingas svorio metimo metodas.
  • 2018 m. JAMA paskelbtame tyrime buvo palygintos skirtingos svorio metimo dietos. Viena strategija buvo kalorijų kontrolė. Rezultatai parodė, kad grupė, kuri kontroliavo kalorijas, gerokai efektyviau numetė svorį palyginus su kitomis grupėmis.

Taigi, drąsiai galima teigti, kad maisto kaloringumo kontrolė yra veiksmingas būdas mažinti svorį ir ilgalaikėje perspektyvoje išlaikyti pasiektus rezultatus. Tačiau svarbu paminėti, kad kiekvienas žmogus yra unikalus, o optimalios mitybos strategijos gali skirtis priklausomai nuo individualių savybių, sveikatos būklės ir tikslų.

Svarbu prisiminti, kad kalorijų deficitas, nors ir yra svorio mažinimo pagrindas, turi būti derinamas su kitais sveikais įpročiais, tokiais kaip fizinis aktyvumas, mitybos įvairovė, siekiant gauti visus organizmui reikalingus vitaminus, mineralus ir kitas būtinas maistines medžiagas.

Subalansuokite savo mitybą ir pasirūpinkite savo sveikata pasirinkdami vieną iš 7pack mitybos planų ČIA.

Būkite sveiki ir sėkmingi!
7pack.lt – Tavo subalansuotos mitybos partneris

  • Krepšelis tuščias