lasteliena ir cukrus 7pack mitybos planuose
Ląsteliena ir cukrus 7pack mitybos planuose

Kalbėdami apie sveikos mitybos įpročius norime pažymėti keletą svarbių dalykų, į kuriuos atsižvelgiame sudarydami mūsų mitybos planus:

1. 7pack kontroliuoja maistinių skaidulų, kitaip dar vadinamų ląsteliena, kiekį savo mitybos planuose.

Mūsų sveikata labai priklauso nuo sveiko žarnyno. Tuo tarpu mūsų žarnyno būklė tiesiogiai priklauso nuo ląstelienos kiekio mūsų racione.

Primename, kad ląsteliena skirstoma į tirpią ir netirpią. Kiekvienas iš šių dviejų tipų turi savo teigiamą poveikį mūsų žarnynui. Netirpi ląsteliena mūsų žarnyne veikia kaip šluota. Štai keletas jos svarbių savybių mūsų organizmui:

 • Padeda išvalyti visą virškinamąjį traktą;
 • Padeda pašalinti iš žarnyno visus toksinus;
 • Prisideda prie žarnyno motorikos normalizavimo;
 • Padeda atsikratyti vidurių užkietėjimo;
 • Pašalina pilvo pūtimą;
 • Reguliuoja cholesterolio ir cukraus kiekį kraujyje.

Netirpi ląsteliena yra mūsų mėgstamose sėlenose, ruduosiuose ryžiuose, sėklose, lęšiuose, žirniuose, nesmulkintuose grūduose ir riešutuose.
Tirpioji ląsteliena perdirbama į gelį panašią medžiagą, taip pat ji turi specialių prebiotinių junginių.

Tirpiosios ląstelienos nauda mūsų organizmui:

 • Apgaubia virškinamojo trakto sieneles ir padeda „sulėtinti“ virškinimą (o tai prisideda prie maksimalaus mineralų pasisavinimo ir mažina apetitą);
 • Veikia kaip „maistas“ probiotinėms bakterijoms žarnyne;
 • Gerina žarnyno mikroflorą;
 • Gerina imunitetą;
 • Padeda sumažinti apetitą ir kontroliuoti svorį.

Tirpi ląsteliena – tai įvairios daržovės, uogos, avižiniai dribsniai, linų sėmenys, juoda pilnagrūdė duona ir kt.
Plačiau apie maistines skaidulas (ląstelieną), jų naudą ir dienos normas galite pasiskaityti mūsų blogo straipsniuose.

https://7pack.lt/lt/lasteliena-virskinimo-karaliene/

https://7pack.lt/lt/lastelienos-rusys/

Primename, kad pagal PSO rekomendacijas, esant 2000 kalorijų racionui, žmogus turi suvartoti vidutiniškai 25 – 30 gramų ląstelienos. Kuo mažesnį kalorijų skaičių suvalgome, tuo sudėtingiau surinkti reikalingą ląstelienos kiekį per dieną. Ypač tai tampa aktualu metant arba kontroliuojant svorį, kai yra kontroliuojamas suvartojamų kalorijų skaičius. Tokiu atveju 7pack komanda rekomenduoja praturtinti savo mitybą didesnių kiekiu šviežiu daržovių arba maisto papildais su ląsteliena.

2. 7pack kontroliuoja pridėtinio cukraus kiekį savo mitybos planuose.

Tikriausiai visiems yra tekę nemažai girdėti apie perteklinio cukraus vartojimo žalą mūsų organizmui. 7pack bloge galite pasiskaityti visą straipsnių ciklą apie cukrų ir jo neigiamą poveikį žmogaus sveikatai.

https://7pack.lt/lt/perteklinis-cukraus-vartojimas/

https://7pack.lt/lt/ar-cukru-reikia-visiskai-isbraukti-is-mitybos/

https://7pack.lt/lt/priklausomybe-nuo-cukraus/

Apačioje pateikiame 5 svarbias priežastis, visiškai nesusijusias su svoriu ar ligomis, kodėl jums vertėtų pradėti kontroliuoti suvartojamo pridėtinio cukraus kiekį savo mityboje.

1. Jausitės laimingesni
Paprastai, iš karto po to, kai suvalgote saldumynų, jaučiatės geriau. Tačiau ilgainiui cukrus pablogina organizmo gebėjimą kovoti su stresu ir išskirti reikiamas nuotaiką gerinančias chemines medžiagas. Taigi, ilgalaikėje perspektyvoje, atsisakę arba apriboję saldumynus, palaipsniui vėl išmokysite savo organizmą kovoti su stresu ir bloga nuotaika savo jėgomis, o ne su saldumynų pagalba.
Taigi, užuot greitai numalšinę liūdesį saldumynais, stenkitės būti kantrūs, užsiimkite mėgstama veikla, eikite pasivaikščioti.

2. Jūsų imunitetas jums padėkos.
Turbūt ne kartą teko girdėti, kad cukrus yra pagrindinis uždegiminių procesų vystymosi provokatorius. Tai labai veikia imuninę sistemą. Be to, jei jūsų cukraus kiekis yra padidėjęs, jūsų kūnas bus nusilpęs ir negalės kovoti su infekcijomis. Rezultatas? Dažniau peršąlate ir
susergate gripu. Be to, cukrus padidina kraujospūdį, o tai dar labiau kenkia imuninei sistemai.

3. Sumažinsite priklausomybę nuo cukraus.
Noras suvalgyti ką nors saldaus yra ilgo perteklinio cukraus vartojimo rezultatas. Jis yra panašus į narkotikus, o žmonės, nuolatos valgantys daug cukraus turinčius produktus, anksčiau ar vėliau patenka į priklausomybės stadiją. Jeigu jaučiate, kad jau esate tame priklausomybės rate, stenkitės palaipsniui mažintį suvartojamo cukraus kiekį – keiskite saldumynus į natūraliai džiovintus vaisius (be sirupo), šviežius vaisius. Su laiku išmoksite kontroliuoti cukraus potraukį ir net jo visai atsisakyti.

4. Jūsų oda taps spindinti
Atsisakius cukraus stebuklo nepadarysime ir laiko atgal neatsuksime. Tačiau cukraus atsisakymas gali sulėtinti senėjimo procesą. Cukrus gamina naujas molekules, kurios atakuoja kolageno ir elastino skaidulas – tas pačias, dėl kurių jūsų oda tampa stangri ir lygi. Tyrimai taip pat rodo, kad cukrus yra viena iš spuogų atsiradimo priežasčių.
Sutikite, cukraus atsisakymas – gana paprastas būdas atrodyti jauniau ir gražiau. Norėdami išlaikyti efektą, į savo racioną įtraukite maisto produktų, kuriuose yra vitamino C.

5. Tapsite energingesni
Cukrus trumpam priverčia jaustis energingais. Bet kaip ir kofeinas, jis suteikia tik trumpalaikį efektą, po kurio atsiranda visiškai priešinga būsena. Organizmas labai greitai sudegina iš saldumynų gautus greitus angliavandenius, dėl ko gali atsirasti nuotaikos ir produktyvumo
šuoliai.
Kad visą laiką būtumėte energingi, turėtumėte valgyti sudėtinius angliavandenius, kurių yra ankštinėse daržovėse, pilno grūdo makaronuose ir grūduose.

Primename, kad pagal Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) normas pridėtinis cukrus turi sudaryti 25-50 gramų per dieną suaugusiems.

7pack rūpinasi savo klientų sveikata, todėl mūsų mitybos planuose vidutiniškai yra ne daugiau nei 35 gramai pridėtinio cukraus per dieną (MINI plane 20 gramų, MIDI plane 27 gramai, MAXI plane 35 gramai per dieną).

Subalansuokite savo mitybą pasirinkdami vieną iš 7pack mitybos planų ČIA.

Būkite sveiki ir sėkmingi!
7pack komanda

7pack.lt – tavo subalansuotos mitybos partneris

 • Krepšelis tuščias